Suzuki pracuje nad nową wersją modelu Katana – taką tezę postawił wpływowy japoński magazyn Young Machine. Nowa wersja tajemniczego motocykla napędzana ma być czterocylindrowym silnikiem o pojemności 600 cm3.

Historia modelu Katana rozpoczęła się w firmie Target Design, która podjęła się stworzenia motocykla na zamówienie niemieckiego oddziału Suzuki. Po dwóch latach pracy zaprezentowano motocykl o niezwykle odważnym jak na tamte czasy kształcie.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Japoński magazyn Young Machine, którego spekulacje wielokrotnie okazywały  się prawdą (tak stało się w przypadku Kawasaki H2, Yamahy MT-09 Tracer czy Hondy CB1100 EX), przedstawił wizualizację następcy legendarnego i bardzo dziś poszukiwanego modelu Katana pierwszej generacji.

CRW_9055
Prototyp Suzuki Stratosphere
Dynamiczne nadwozie nawiązuje do protoplasty, zachowując jednak bardzo nowoczesne linie. Zdaniem japońskich dziennikarzy w ramie nowej Katany będzie pracował czterocylindrowy silnik rzędowy. Na rynkach azjatyckich być może pojawi się również silnik dwucylindrowy.

1984_GSX750S_Katana_520
Suzuki Katana z 1981 roku
Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że widoczny na okładce motocykl jest rozwinięciem prototypu Stratosphere, który Suzuki przedstawiło podczas Tokio Motor Show w 2005 roku. Motocykl nigdy nie trafił do produkcji – być może w Hamamatsu uznano, że nadeszła pora na jego przypomnienie.

[sam id=”11″ codes=”true”]

suzuki600-2

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.