[sam id=”24″ codes=”true”]We francuskich Alpach, z dala od głównych tras, na obrzeżach parku narodowego Mercantour leży piękna i mało uczęszczana droga, która w każdym motocyklowym sercu z pewnością wywoła zachwyt. To trasa przez przełęcz Cayolle.

Przełęcz Cayolle leży w zachodniej części Alp Nadmorskich. Łączy dwie francuskie prowincje – Alpes-Maritimes i Alpes-de-Haute-Provence. Trasa w całości pokryta jest asfaltem, a najwyższa jest wysokość to 2 326 m.npm. W pobliżu przełęczy Cayolle znajdują się źródła rzeki Verdon, która tworzy dalej na południu wspaniały kanion.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Col de la Cayolle (5)Motocykliści łączą często przejazd przez Cayolle z pobliską trasą przez Col de la Bonette. Pętla z niezliczoną ilością ekscytujących zakrętów okala wówczas park narodowy Mercantour i dostarcza niedoścignionych motocyklowych wrażeń.

Col de la Cayolle (7)W wielu miejscach drogi przez przełecz Cayolle brak jest jakichkolwiek zabezpieczeń, a spadające wprost pod koła odłamki skał nie należą do rzadkości. Szosa nie jest również zbyt szeroka co powoduje, że podczas przejazdu trzeba zachować ostrożność.

Col de la Cayolle (6)Podróż warto rozpocząć w miejscowości Barcelonnette, by na odcinku 29 km wspiąć się prawie 1200 m w górę. Średnie nachylenie trasy od strony Barcelonnette wynosi 4,1%, zaś średnia całej trasy to 6,3%. Na Col de la Cayolle spotkacie wielu rowerzystów, wśród których trasa ta od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Col de la Cayolle (3)

Col de la Cayolle – informacje

Długość trasy – 62 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 6,3%

Maksymalna wysokość – 2326 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – średni

Col de la Cayolle – mapa

Col de la Cayolle – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.