Japoński producent motocykli chce powiększyć rodzinę Rebel. Prace nad modelem 1100 nabierają ostatecznego kształtu. Choć takie informacje pojawiły się już kilka miesięcy temu, to obecnie mają potwierdzenie w postaci zgłoszeń do amerykańskiego biura patentowego.

Duży Rebel (ang. Buntownik) 1100 kontynuuje układ stylistyczny 500-tki. Oczywiście z racji większej jednostki napędowej będzie też potężniejszy i bardziej komfortowy.

Nowa Honda Rebel chopper czoper cruiser motocykl miejski klasyczny neoklasyk japoński

W oczy rzuca się od razu konkretnych rozmiarów, pojedynczy wydech oraz pękaty zbiornik paliwa. Motocykl wierny jest jednak surowemu stylowi z odsłoniętą ramą i silnikiem, okrągłą przednią lampą, pozbawioną najmniejszej nawet owiewki.

Nowa Honda Rebel chopper czoper cruiser motocykl miejski klasyczny neoklasyk japoński

Rzecz jasna duża Rebel będzie też znacząco różnić się od modelu Rebel 500 osiągami. Podczas, gdy obecny cruiser Hondy dysponuje mocą 46,2 KM oraz 43,3 Nm momentu obrotowego (na prawo jazdy A2), to po silniku rodem z Africa Twin 1100 można spodziewać się około setki koni mechanicznych oraz podobnej wartości momentu. Prawdopodobnie zostanie jednak zmieniona jego charakterystyka, żeby dostosować do bardziej wyluzowanego stylu jazdy Buntownika.

Rebel 1100 byłby symbolicznym powrotem cruiserów do oferty Hondy. Podobnie, jak w przypadku innych japońskich producentów, obecnie zdominowały ją motocykle adventure, naked, turystyczne oraz sportowe. Pozwoliłby to też powalczyć o potężny rynek amerykański z takimi potentatami, jak Harley Davidson czy Indian.

Nowa Honda Rebel chopper czoper cruiser motocykl miejski klasyczny neoklasyk japoński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.