Rekordowa sprzedaż motocykli w USA – takiego wyniku nie odnotowano przez ostatnie 15 lat

-

Jednoślady rosną w siłę i świadczyć może o tym chociażby raport dotyczący sprzedaży motocykli w Stanach Zjednoczonych w 2021 roku. Okazało się, że tak dobrego wyniku nie było przez ostatnie 15 lat.

Raport stworzony został przez serwis Motorcycles Data i wynika z niego, że w 2021 roku Amerykanie kupili nieco ponad 550 000 motocykli, co oznacza wzrost na poziomie 9%. Spadek o 1,5% został odnotowany w segmencie ATV i sprzedaż zamknęła się liczbą 361 000 sztuk. Nieco inne dane zostały przedstawione przez Motorcycle Industry Council, według którego sprzedaż jednośladów była wyższa względem 2020 roku o 14,2%. Zostały one podzielone także na skuterki (wzrost o 19,6%) oraz duże motocykle (wzrost o 12,9%).

Serwis Motorcycles Data podał także, że liderem sprzedaży jednośladów i pojazdów ATV jest Honda, drugie miejsce zajął Polaris, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Harley-Davidson. Zadowoleni będą także producenci motocykli z Europy – BMW sprzedało ponad 16 000 egzemplarzy, Triumph ponad 12 000 sztuk, a Royal Enfield, który dopiero otworzył biuro w Milwaukee sprzedał ponad 4000 pojazdów.

Prawo drogi – motocyklowa powieść cykliczna. Odcinek 10: Wielki Triumph

Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY