wt, 13 Kwi 2021

Pościgów ciąg dalszy – 18 lat, ponad 200 km/h, zakaz prowadzenia pojazdów i ucieczka przed policją [VIDEO]

-

Chociaż na naszym portalu była nieco dłuższa przerwa z tematyką ucieczek przed policją przez motocyklistów, to teraz nie będzie zawiedzeni. 18 lat, ponad 200 km/h i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2023 roku. Tak w skrócie wyglądał pościg w okolicach Żnina.

W tym przypadku to najprawdopodobniej mieszkańcy zaalarmowali policję, informując, że po mieście szaleje niebieski motocykl marki Suzuki, który rażąco łamie przepisy. Patrol policji postanowił zatrzymać motocyklistę do kontroli, jednakże rozpoczął on całkiem długą ucieczkę. Wielokrotnie dopuścił się przekroczenia prędkości, wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej, jazdy po obszarze wydzielonym z użytku, ale również przejechał przez sam środek ronda. Pościg miał miejsce na ulicach Żnina, a następnie przeniósł się na drogą ekspresową S5. W końcowym rozrachunku wygrał 18-latek, który uciekł przed radiowozem. A przynajmniej tak mu się wydawało.

Policyjny wideorejestrator nagrał z bardzo bliskiej odległości motocykl, a przede wszystkim numery rejestracyjne jednośladu. Wobec tego bez większych problemów udało ustalić się właściciela oraz kierującego. Okazał się nim 18-latek, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 24 czerwca 2023 roku. Teraz dodatkowo odpowie za wszystkie złamane przepisy, które popełnił, jednakże najgorszym wykroczeniem jest niezatrzymanie się do kontroli oraz ucieczka przed policją, która według prawa jest przestępstwem. Grozi ona karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pościgów ciąg dalszy – 44 punkty karne i brak prawa jazdy

Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Aktualnie na trzecim roku studiów dziennikarstwa w Katowicach. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
Reklama