[sam id=”24″ codes=”true”]Ducati ma już przygotowaną nową wersję modelu Multistrada. Prezentacja wszędołaza z Borgo Panigale odbędzie się podczas targów EICMA. Nową wersję przygotowano do walki rynkowej z głównym konkurentem – BMW S1000XR.

Informacje o nowej Multistradzie są starannie chronione. Ten model jest dla niemiecko-włoskiego koncernu niezwykle ważny – rynek podróżnych enduro rośnie w siłę, a coraz lepsza oferta producentów z różnych stron świata powoduje coraz  większy tłok w tym segmencie.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BMW, któremu dotąd udawało się utrzymywać pozycję lidera w segmencie za sprawą modelu R1200GS zdało sobie sprawę, że jeden model, który w dodatku sprawia sporo problemów to za mało by nawiązać skuteczną walkę z coraz mocniejszą konkurencją.

BMW S1000XR - 2
Multistrada-killer, BMW S1000XR
Bronią bawarskiego koncernu i głównym konkurentem Multistrady ma być model S1000XR, nazywany Multistrada-killerem. Z pogłosek płynących z centrali Ducati w Borgo Panigale wynika, że montażownia dotychczasowego modelu
Multistrada została zamknięta.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Jak wskazuje doświadczenie poprzednich modeli włoskiego producenta może to oznaczać przestawienie z produkcji części zamiennych do obecnego modelu na wspomaganie produkcji nowej wersji. Także agresywna akcja wyprzedażowa obecnego modelu może sugerować, że producent przygotowuje pole dla ważnej nowości.

KTM 1290 Super Adventure (1)
KTM 1290 Super Adventure
Pewną wskazówką może być także ujawniony przypadkowo model 1299 Panigale. Silnik o pojemności 1299 cm3 mógłby stać się podstawą nowej Multistrady – dałoby to Włochom znakomitą pozycję w walce o klienta. BMW z modelem S1000XR przegrywałoby wówczas w kategorii pojemności silnika, zaś głównym rywalem stałby się KTM z modelem 1290 Super Adventure.

Na szczegóły dotyczące mocy, momentu obrotowego, osiągów i wyposażenia musimy poczekać do nadchodzących targów EICMA.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here