Małe enduro Suzuki i Kawasaki już wkrótce? Oba koncerny planują poszerzenie gam swoich motocykli o enduro-turystyki małej pojemności. Twierdzi tak japoński magazyn Young Machine, którego prognozy regularnie się sprawdzają.

Podróżne enduro to najważniejsze motocykle w ofercie niemal każdego producenta. Ogromna popularność tego segmentu skłania liderów rynku do wprowadzania kolejnych podsegmentów – na przykład motocykli bardziej ukierunkowanych na doznania sportowe (Ducati Multistrada lub BMW S1000XR) lub na daleką turystykę (Kawasaki Versys lub Suzuki V-Strom – na zdjęciu tytułowym).

[sam id=”11″ codes=”true”]

Okazuje się jednak, że większość producentów zapomniała o sporej niszy, jaką są motocykle małych pojemności. O ile w segmentach sportowym i naked pojawiają się coraz to nowe modele, tak wśród motocykli turystycznych jest prawdziwa posucha.

Od niedawna słychać właściwie tylko o KTM, który przygotowuje 390 Adventure oraz o Royalu Enfieldzie z jego modelem Himalayan.

Kawasaki i Suzuki postanowiły zagospodarować brakujące miejsce w swoich ofertach. Małe enduro Suzuki i Kawasaki, niewielki i lekki motocykl o pojemności 250 cm3, przystosowany do pokonywania umiarkowanie długich tras, ma być pierwszym kontaktem młodych motocyklistów z marką i wstępem do “dużych” enduro.

Małe enduro Suzuki i Kawasaki?
Małe enduro Suzuki i Kawasaki?

Suzuki, który przez dziennikarzy z  Young Machine został nazwany “G-Strom”, zostanie zbudowany na bazie Inazumy 250, napędzanej dwucylindrowym silnikiem o pojemności 250 cm3.

Dla potrzeb łatwego pokonywania dróg gorszej jakości otrzyma zapewne zwiększony skok zawieszenia, a wzmocniona rama pomocnicza ułatwi przewóz większego bagażu lub pasażera. Kawasaki do budowy małego Versysa 250 wykorzysta ramę i silnik modelu Z300.

Choć na razie brak żadnych konkretnych wskazówek dotyczących obu modeli warto pamiętać, że podobny zabieg znakomicie sprawdził się w przypadku sportowych modeli Kawasaki.

Małe enduro Suzuki i Kawasaki. Japończycy pracują nad enduro turystykami 250ccm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.