Mahindra, największy w Indiach producent ciągników i pojazdów sportowo-użytkowych chce przejąć skutery Peugeota. Według nieoficjalnych informacji trwają zaawansowane rozmowy w sprawie kupna sekcji francuskich skuterów.

Jeśli transakcja się powiedzie, indyjski producent, który skuterami zajmuje się od 2008 roku, uzyska dostęp do zachodnich technologii. Mahindra może być w przyszłości konkurencją dla Hero MotoCorp czy Hondy – producentów, którzy kontrolują około 2/3 indyjskiego rynku skuterów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W ostatnim roku sprzedaż skuterów w Indiach wzrosła o 23%. Dla Peugeota produkcja jednośladów oznacza jednak wyłącznie straty. Receptą na problemy miał być skuter Metropolis, o którym pisaliśmy w zeszłym roku. Planowano produkcję 7 000 sztuk, ale wysoka cena, a co za tym idzie brak większego zainteresowania, zmusiły producenta do zredukowania produkcji do 4 000 egzemplarzy.

Dla porównania, jeden z najpopularniejszych skuterów Mahindry, Duro DZ o pojemności 125 cm3 kosztuje około 720 dolarów (2300 zł). Mahindra nie komentuje jak dotąd informacji o możliwej transakcji, komentarza w sprawie odmówił także rzecznik Peugeota Jean-Baptiste Thomas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here