Jak na razie nie jest to model seryjny, a jedynie przeróbka dokonana przez właściciela. A szkoda, bo motocykle w wersji scrambler cieszą się dużym zainteresowaniem, czego przykładem są chociażby Ducati czy uterenowione klasyczne Triumphy.

Bazą modyfikacji stała się Jawa Forty Two. Zmiany miały na celu polepszenie właściwości jezdnych w terenie. Przede wszystkim więc zwiększono prześwit. Oryginalne obręcze, zastąpiono 18 calowymi marki Ralco (oryginalna Forty Two posiada tylną oponę 17 cali), z bieżnikiem przystosowanym do jazdy poza szosą. Błotniki są krótsze i płytsze, a ich kolor zmieniono na czarny. Zmieniony również wydech, a zbiornik paliwa wyposażono w czarne osłony. Inne są również lampy.

Dwuosobowy bobber – nowa Jawa Perak

Nowa Jawa okazuje się nie tylko dobrze zaprojektowanym stylowym motocyklem, ale i wdzięcznym tematem do wszelkich przeróbek. Dlatego niecierpliwie czekamy na jej wprowadzenie na rynek europejski. Ponadto taki motocykl byłby dobry uzupełnieniem gamy obecnie produkowanych Jaw, w skład której wchodzi m.in. bobber.

Na podstawie: www.rushlane.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.