[sam id=”24″ codes=”true”]Eric Buell pracuje nad następcą znanego modelu Ulysses XB12XT. Jako bazę producent wykorzysta EBR 1190AX, który wkrótce ma pojawić się na rynku. Nowy model zapowiedział odpowiedzialny za sprzedaż EBR Gary Pietruszewski.

Impulsem do prac nad nowym modelem EBR były premiera KTM 1290 Super Adventure i rosnąca popularność segmentu street adventure, do którego zaliczyć można także niedawne premiery z Mediolanu – BMW S1000XR i Yamahę MT-09 Tracer.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Po udanym połączeniu sił Erik Buell Racing i indyjskiego producenta motocykli Hero MotoCorp firma Erika nabrała wiatru w żagle i powoli odradza się po upadku pod rządami Harleya-Davidsona. EBR zaprezentował dwa nowe motocykle – 1190RX i 1190SX, obie napędzane potężnym V-twinem o mocy 185 KM.

xb12x
Buell Ulysses XB12XT
Gary Pietruszewski, który odpowiada za globalną sieć sprzedaży EBR ujawnił, że firma pracuje nad następcą Buella Ulyssesa, który znakomicie wpisze się w popularny dziś segment street adventure. Zdaniem przedstawiciela EBR kiedy prezentowano Ulyssesa na motocykle tego typu było po prostu za wcześnie.

EBR chce wykorzystać do produkcji nowego modelu gotową platformę 1190AX. Najprawdopodobniej motocykl otrzyma również ten sam napęd. Zmodyfikowany zostanie tył jednośladu – umożliwi to przewóz bagażu i zapewni wyższy komfort dla pasażera.

EBR1190 Street Adventure
Zwiększony zostanie także skok zawieszenia, co z jednej strony zapewni większy zakres regulacji, z drugiej umożliwi użytkowanie motocykla na drogach gorszej jakości. W standardowym wyposażeniu znajdzie się turystyczna szyba i osłony silnika i kilku innych newralgicznych podzespołów.

Data premiery nowego modelu nie jest znana – Gary Pietruszewski stanowczo podkreślił jednak, że nie jest ona planowana na 2015 rok.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.