Następca kultowego modelu NX650 Dominator pojawił się wśród szkiców patentowych złożonych przez Hondę. Choć samo zgłoszenie dotyczy przełącznika wielofunkcyjnego, nie sposób nie dostrzec podobieństwa do legendarnej maszyny.

Hondę NX650 Dominator produkowano w latach 1988-2001. Napędzana była jednocylindrowym silnikiem o pojemności 643 cm3 i mocy 44 KM. Swoją ogromną popularność zawdzięczał przede wszystkim uniwersalnemu charakterowi i przyjazności dla użytkownika. Motocykl był chętnie wybierany przez podróżników ze względu na niezłe możliwości ładunkowe oraz stabilność podczas jazdy.Choć producent chciał widzieć ten motocykl jako sprzęt do off-roadu, charakterystyka zawieszenia, nisko umiejscowione podnóżki i przedni błotnik nie pozwalały na nic więcej niż zabawy w błocie.

DOMINATOR-rightPrzedstawiony szkic dotyczy zgłoszenia patentowego nowego przełącznika wielofunkcyjnego. Trudno jednak nie zauważyć, że kształt przedstawionego motocykla jest łudząco podobny do Hondy Dominator. Widać charakterystyczne siodło zachodzące daleko na zbiornik paliwa, komfortowe miejsce dla kierowcy i rozbudowany przedni błotnik. Motocykl ze szkicu ma również rozbudowaną sekcję pasażerską ze sporym tylnym stelażem i długim siedziskiem.Niestety nie mamy żadnych informacji na temat silnika. Być może Honda wykorzysta dwucylindrową jednostkę napędową z NC750, ale jest także inna możliwość – nowy Dominator będzie ćwierćlitrowym adventure, o którym pisaliśmy niedawno.

Honda NX 650 Dominator 88  1

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.