120 km/h – taka prędkość będzie niebawem obowiązywać na dwóch niemieckich autostradach w Badenii-Wirtembergii. Władze kraju związkowego zdecydowały się na ten krok w związku z niepokojącymi danymi dotyczącymi wypadków.

Brak ograniczeń prędkości to wizytówka Niemiec. To jedyny kraj w Europie, gdzie bezkarnie można sprawdzić osiągi takich motocykli jak Suzuki Hayabusa czy Kawasaki ZZR1400.Niestety, unijna poprawność polityczna bierze górę nad wieloletnią niemiecką tradycją. Władze kraju związkowego Badenii-Wirtembergii postanowiły wprowadzić ograniczenie do 120 km/h na dwóch autostradach: A81 na odcinku Würzburg-Gottmadingen i A96 na odcinku Lindau-Monachium.

Władze lokalne motywują swoją decyzję najnowszymi wynikami badań dotyczących bezpieczeństwa, z których wynika, że śmiertelność na odcinkach autostrad pozbawionych ograniczeń jest wyższa od tych z ograniczeniami o 25%.

Choć limit prędkości został wprowadzony testowo na okres czterech lat, pomysł nie spodobał się władzom centralnym. Niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt skrytykował posunięcia władz Badenii-Wirtembergii podkreślając, że zarządzanie autostradami należy do rządu centralnego. Zdaniem ministra sam fakt, że podróż odbywa się szybciej nie musi od razu oznaczać, że jest także bardziej niebezpieczna.
3 KOMENTARZE

 1. Powinni najpierw sprawdzić których narodowości kierowcy powodują te wypadki zanim zaczną “karać” wszystkich. Bardzo często podróżuję po niemieckich drogach (4-5 razy w miesiącu) i z moich obserwacji wynika, że samochody/motocykle z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi bardzo rzadko korzystają a przywileju braku ograniczeń prędkości. W 90% to tablice inne niż niemieckie (i zachodnio europejskie) “zachłystują” się brakiem tych ograniczeń. Niestety nie dorośliśmy jeszcze jazdy bez ograniczeń – nie mamy umiejętności a i większość samochodów jakimi poruszają się nasi eksportowi robotnicy – nie należą niestety nawet do średniej półki.

  • hmmm to bardzo ciekawe, “większość samochodów jakimi poruszają się nasi eksportowi robotnicy – nie należą niestety nawet do średniej półki”
   Co ma “inteligencie” piernik do wiatraka? dobre nowoczesne auto z nie średniej polki jet mniej bezpieczne?przecież takie auto nawet sie nie rozpędzi do wielkich prędkości..
   Skąd masz te “dane” nie mamy umiejętności?,auta nie sa średniej polki? z dupy ?czy tylko żałosna polaczkowa zazdrość przemawia?
   Znajomi maja nowe albo prawie nowe auta,takie jak mazda 6,bmw 540 z ,mercedes amg z silnikiem 5,9 to co to jest takie gówno?
   hehe a robol kupel prawnik to smiag BMW z3 prawie nowym..po jaki ch miał bym wyjeżdżać zagranice i miał bym jeździć starym trupem? jak bym chciał to pracował bym w Polsce za grosze..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.