[sam id=”24″ codes=”true”]To BMW R nineT to dzieło węgierskiego projektanta, Tamasa Jakusa. Inspiracją do stworzenia roadstera była ekskluzywna edycja brytyjskiego MINI, której nazwa budzi dreszcz emocji także w motocyklowym świecie – Superleggera.

MINI Superleggera to ekskluzywna wersja słynnego brytyjskiego malucha. Dwuosobowe kabrio wykonano w stylistyce klasycznych wyścigówek,  z dbałością o najmniejsze detale. Nic więc dziwnego, że ta konstrukcja inspiruje twórców innych maszyn, także dwukołowych.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BMW Mini Superleggera (4)Węgierski designer Tamas Jakus postanowił połączyć estetykę MINI Superleggery z bawarskim roadsterem BMW R nineT. Przyszło to o tyle łatwiej, że niemiecki koncern spod znaku błękitnego śmigła jest również właścicielem brytyjskiej marki. Okazało się, że oba pojazdy doskonale się uzupełniają, przynosząc powiew luksusowych lat 50.

BMW Mini Superleggera (1)Customowe BMW ma powiększony zbiornik, któremu nadano obłe kształty. Płynnie przechodzi on w podstawę pojedynczego siodła i stylowy zadupek. Przednia lampa powtarza kształt tej z dwuśladowego pierwowzoru.

BMW Mini Superleggera (6)Chłodzony powietrzem i olejem bokser bez większych przeróbek znakomicie wpisał się w klimat maszyny. Wisienką na torcie jest przyciągający oko błękitny lakier, również identyczny jak w MINI Superleggera.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BMW Mini Superleggera (5)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.