Bawarczycy zaprezentowali odświeżoną odsłonę swojego turystyka i choć od strony wizualnej nie zmieniło się wiele, to lista nowych gadżetów oraz elektroniki robi wrażenie. Całokształt nadal nawiązuje do dobrze znanego już RT z pierwszych lat produkcji, ale różnica nie tyle co względem pierwszych modeli, a rocznika 2019, szczególnie pod względem nowinek technicznych, jest ogromna.

Chodź po samym wyglądzie ciężko jest rozpoznać poliftowy model R 1250 RT, to warto zwrócić uwagę na przedni reflektor, który zdecydowanie nam w tym pomoże. Wraz z jego zmianą na oświetlenie LED, pojawiła się możliwość doświetlania zakrętów podczas jazdy po łuku. Dla fanów gadżetów niebawem pojawi się opcja witania oraz żegnania kierowcy za pomocą świateł, ale również o rzecz znacznie bardziej przydatną, jaką jest funkcja “odprowadzania do domu”.

W standardzie pojawi się dynamiczna kontrola trakcji oraz dodatkowy, ekonomiczny tryb jazdy, który pomoże w kryzysowych sytuacjach zaoszczędzić paliwo. Również w podstawowej cenie otrzymamy system ABS Pro, który działać będzie również w zakrętach. W dodatkowo płatnych wariantach otrzymamy zaawansowane tryby jazdy z możliwością preselekcji oraz system kontroli momentu obrotowego, dzięki któremu ograniczony zostanie uślizg tylnego koła podczas zmiany biegu.

BMW R 1250 GS HP – król dróg i bezdroży [test, opinia, wady, zalety, dane techniczne]

Poza tym pojawi się dynamiczny tempomat, który podczas zjazdu ze wzniesienia rozpocznie hamowanie silnikiem, a nawet hamulcami, jeżeli pierwsza opcja okaże się niewystarczająca. Za dodatkową opłatą dostępny jest aktywny tempomat, który za sprawą zamontowanego z przodu radaru dostosuje prędkość do poprzedzającego pojazdu.

Najbardziej istotna zmiana zaszła w 10,25 calowym wyświetlaczu, w którym w końcu pojawiła się niezbędna oraz długo wyczekiwana opcja – możliwość wyświetlania nawigacji z telefonu. Dodatkowo Bawarczycy zadbali o naszego smartphona, znajdując funkcjonalny, wodoodporny schowek z portem USB oraz wentylatorem, który umożliwi jego schłodzenie w upalne dni. Nieźle co?

Silnik napędzający R 1250 RT nie uległ żadnym zmianom i dla przypomnienia dodam, że napędza go dwucylindrowy boxer o pojemności 1254 cm3, generujący 136 KM oraz 143 Nm. Nie ominęły go jednak niezbędne zmiany, które musiały przystosować go do norm emisji spalin EURO 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.