Polaris oraz Zero Motorcycles nawiązują współpracę, której celem jest opracowanie w krótkim czasie nowoczesnych motocykli terenowych oraz quadów. Jak duża część pojazdów przyszłości, napędzać je będą silniki elektryczne.

Zero to znaczący na światowych rynkach producent elektrycznych motocykli, mający w swojej ofercie modele zarówno szosowe (np. SR/S) jak i mogące poruszać się w trudnym terenie (model FX). Firma Polaris Inc kojarzona jest głównie z wytwarzania quadów. Jako właściciel marki Indian, jest również związana z produkcją tych kultowych motocykli.

Ujawniono, że jako pierwsze zostaną opracowane elektryczne pojazdy terenowe oraz… skutery śnieżne. Współpraca może okazać się korzystna dla obu partnerów. Zero wniesie duże doświadczenie w konstruowaniu pojazdów elektrycznych, a Polaris sieć dystrybucji oraz wsparcie techniczne i serwisowe.

Najbardziej intrygujące w tej zapowiedzi jest to, czy Polaris – śladem Harleya – zdecyduje się na wypuszczenie Indiana z silnikiem elektrycznym? Czy zwycięży presja lobby ekologicznego czy tradycja produkcji motocykli z napędem spalinowym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.