[sam id=”24″ codes=”true”]Droga Gaularfjellet to wspaniała trasa ciągnąca się wzdłuż norweskich fiordów. Nazwana krainą wodospadów maluje zachwyt na twarzach turystów odwiedzających te strony. Miłośnicy gór i wędkarstwa znajdą też coś dla siebie.

Gaularfjellet to miejsce wyjątkowe i tajemnicze. Wspaniałe wodospady, których przy drodze nie brakuje sprawiają wrażenie, że podróż odbywa się w równoległym świecie. Norweskie fiordy to jedne z najwspanialszych miejsc na ziemi, a tutejsze wąskie i kręte drogi to dla motocyklistów prawdziwy raj.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Gaularfjellet(1)

Podróż rozpoczniecie w miasteczku Dragsvik nad fiordem Sogne, który uznaje się za najdłuższy i najgłębszy na świecie. Pierwsze kilometry pokonacie wzdłuż jego ścian aby dalej kierować się do Fosseheimen. Po drodze przyjdzie wam podziwiać kilka wspaniałych jezior a przed Nystolsvatnet przejedziecie przez kilka agrafek.

Gaularfjellet(2)

Okolice Fosseheimen to kraina wodospadów. Ich warkocze spadające tuż przy drodze pozostawią niezapomniane wrażenia. Miłośnicy wędkarstwa również znajdą tu coś dla siebie. W okolicznych strumieniach można łowić dorodne pstrągi, trzeba jednak pamiętać o zdobyciu stosownego zezwolenia. Dla kochających piesze wędrówki po górach okolica proponuje wiele atrakcji. Koniecznie weźcie ze sobą aparat fotograficzny ponieważ z pewnością będzie co uwieczniać.

Gaularfjellet(3)

Podróż zakończycie w Moskog dojeżdżając do drogi E39. Wcześniej jednak odbijcie do Sande. Ten 20 kilometrowy odcinek drogi 610 ciągnie się wzdłuż malowniczego jeziora Viksdalsvarnet. Długość całej trasy wynosi 114 km. Trasa znajduje się daleko na północy Europy, więc warto pamiętać o ciepłych ubraniach. Mile widziane są także podgrzewane manetki. Mimo niedogodności związanych z temperaturą warto odwiedzić te strony i podziwiać ich piękno.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Gaularfjellet(4)

Gaularfjellet – informacje

Długość trasy – 114 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – bd

Maksymalna wysokość – bd

Serpentyny – tak

Stopień trudności – łatwy

Gaularfjellet – mapa

MAPA

 

Gaularfjellet – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.