[sam id=”24″ codes=”true”]Tuż obok autostrady prowadzącej z włoskiego Turynu do leżącego we Francji Lyonu leży niezwykła trasa, która początkującym motocyklistom mrozi w żyłach krew. Col du Chaussy pozostawia jednak niezapomniane wrażenia.

Przełęcz Chaussy położona jest we Francji, w regionie Rodan-Alpejskim, departamencie sabaudzkim. Nie jest to zbyt uczęszczany szlak – prowadzi do położonych wysoko w górach miejscowości, które nawet zimą nie są zbyt mocno oblegane przez turystów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Chaussy (5)Już pierwszy rzut oka na początek drogi, zwany “sznurówkami Motvernier” daje pogląd na skalę trudności, z jaką przyjdzie się zmierzyć. Na odcinku trzech kilometrów czeka 17 ostrych jak brzytwa zakrętów, którymi droga wspina się na szczyt klifu.

Chaussy (1)Nagrodą za trudy ciasnych zakrętów są niezwykłe, bajkowe widoki alpejskich łąk. Droga wspina się łagodnie przechodząc przez górskie miejscowości Noirey, Montbrunal i Montpascal. Na ostatnich kilometrach przed szczytem trzeba bardzo uważać na fatalną jakość nawierzchni. Najwyższy punkt trasy położony jest na wysokości 1 533 m npm.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Chaussy (3)Na przełęcz Chaussy można dostać się z dwóch stron: z La Chambre lub z Pontamafrey. W obu przypadkach czeka nas dystans 14 kilometrów, zaś średnie nachylenie wynosi 7,4%.

Col du Chaussy – informacje

Długość trasy – 30 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 7,4%

Maksymalna wysokość – 1 533 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – średni

Col du Chaussy – mapa

Col du Chaussy – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.