śr., 06 lip 2022

Zachęcajmy do motocykli! Apel brytyjskich policjantów i specjalistów

-

Większa ilość motocyklistów na drogach znacząco zwiększy bezpieczeństwo – taki wniosek stawiają brytyjscy policjanci i specjaliści ruchu drogowego zachęcając parlamentarzystów do wprowadzenia korzystnych dla bikerów zmian w prawie.

Dwie brytyjskie organizacje – Stowarzyszenie Oficerów Policji i Stowarzyszenie Przemysłu Motocyklowego zaapelowały do parlamentarzystów o podjęcie działań zmierzających do zwiększenia ilości motocykli obecnych na drogach. Zdaniem policjantów i specjalistów warto zachęcać kierowców do korzystania z jednośladów, ponieważ motocykliści są bardziej uważnymi i świadomymi użytkownikami dróg.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W apelu organizacje powołują się na przeprowadzone w Belgii badania, które dowiodły, że zwiększenie udziału motocykli w ruchu miejskim korzystnie wpływa na usprawnienie ruchu już przy 25-procentowym udziale jednośladów. Z cytowanych badań wynika także, że wzrost ilości motocykli w całkowitej liczbie pojazdów w ruchu miejskim zmniejsza ryzyko udziału w wypadku z udziałem motocyklistów.

london-bus-lanesBelgijskie badania wskazują, że do ponad połowy wypadków z udziałem jednośladów dochodzi z winy kierujących innymi pojazdami. Zdaniem policjantów i specjalistów zwiększenie udziału motocykli w ruchu miejskim znacznie ograniczy liczbę tych zdarzeń i zwiększy świadomość zagrożeń i uwagę kierowców.

lane-filtering-nswSygnatariusze apelu zaproponowali szereg konkretnych działań, które miałyby na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach przez wzrost znaczenia motocykla jako pełnoprawnego uczestnika ruchu. Efekt taki mógłby zostać osiągnięty między innymi przez obowiązkowe zajęcia ze świadomości uczestnika ruchu drogowego w szkołach, włączenie motocykli do planowania strategii organizacji ruchu, rozszerzenie grantów przyznawanych pojazdom elektrycznym na motocykle elektryczne czy organizowanie policyjnych kursów bezpieczeństwa motocyklowego.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Brytyjscy parlamentarzyści, wśród których jest wielu czynnych motocyklistów, uznali apel za ważny dla prac nad bezpieczeństwem ruchu drogowego i zobowiązali się wziąć go pod uwagę podczas prac nad kolejnymi ustawami. Szkoda, ze w kwestii bezpieczeństwa nasi rodzimi stróżowie prawa traktują jednoślady nie jako szansę, a jako źródło wszelkiego drogowego zła.

lanespilitting

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. To co mnie zainteresowało w tej etiudzie to jest sprawa rodzinnego lub rodzinno-pokoleniowo przekazywania sobie odpowiedzialności i doświadczeń. Przykładów bezpiecznej i mądrej jazdy lub odwrotnie, szaleństwa i skutków bezmyślności lub nie uwagi. Gdy choć jedna lub więcej osoba w rodzinie jest motocyklistą sprawa wygląda dużo pozytywniej. Z badan wynika, że wystarczy mieć tatusia lub wujka, a o mamusi nie wspomnę aby cała rodzina była uczulona dodatkowo na bezpieczna jazdę jak i bezpieczeństwo innych. Sam spostrzegłem to od wielu lat w około mojej skromnej osoby. Sam fakt odwiedzenia kogoś w szpitalu po wypadku na motocyklu ma drastyczny wpływ od strony pozytywnej na sporą grupę osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Będzie nowy podatek od pojazdów spalinowych?

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zaprzeczył, aby rząd zamierzał wprowadzić nowe formy opodatkowania. Jednak być może Polska nie będzie miała wyjścia i posiadacze pojazdów spalinowych...

Barton Scalpel 50 – towarzysz na każdy dzień [opis, dane techniczne, cena]

Nazwa może być myląca. Atutem skutera nie są bowiem nieziemskie przyśpieszenia, prędkość maksymalna, wielka moc. Silnik skrywa jedynie 50 centymetrów sześciennych i zapewnia moc...

Wyścigi Jet & Drag Show – Piła 19 czerwca 2022 roku – relacja Norberta Stachurskiego

Na zawody Jet & Drag Show wybrałem się wyjątkowo dzień wcześniej, to jest 18 czerwca 2022 roku, aby zdążyć wypocząć przed zawodami, ponieważ prognozy...

Dziesięć wersji Hondy Rebel na festiwal Wheels and Waves we Francji

Prezentowane customy powstały w oparciu o modele CMX500 oraz CMX1100. Są one dziełem europejskich firm tuningowych, między innymi z Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. https://motovoyager.net/newsy/honda-rebel-doskonala-propozycja-na-pierwszy-duzy-motocykl-czeka-w-salonach-hondy/ Wheels...

Propozycje zlotów na nadchodzący weekend

No i mamy to – oficjalnie zaczęły się wakacje!! Nie ma co zwlekać, na zloty czas uciekać! Łapcie nasze propozycje na najbliższy weekend. Dolnośląskie 01.07...