Polska. W Działdowie powstaje Muzeum Zakonu Krzyżackiego

-

Jeszcze w tym roku w Działdowie na Mazurach zostanie otwarte interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Sale muzeum w budynku dawnego ratusza wyposażone będą w sprzęt służący do multimedialnych prezentacji obrazów i dźwięków, filmów czy animacji. Znajdą się także interaktywne ekspozycje poświęcone czasom powstania i rozwoju państwa krzyżackiego, technice wojskowej, bitwie pod Grunwaldem i schyłkowi Zakonu. Na poddaszu  zaplanowano miejsce zabaw dla dzieci. Będzie można skorzystać z wypożyczalni strojów historycznych i pobawić się wewnątrz makiety krzyżackiego zamku.

 

Działdowo leży niespełna 30 km od Grunwaldu i posiada szereg zabytków – zamek krzyżacki czy starówkę, mających długą, ciekawą historię. Muzeum w Działdowie z uwagi na tematykę stanie się ośrodkiem powiązanym z muzeum grunwaldzkim i będzie nową atrakcją turystyczną Warmii i Mazur.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY