Pierwszy oficjalny test kurtek z airbagiem. Dainese zdobywa 5 gwiazdek

-

Pierwsze oficjalne testy kurtek motocyklowych z poduszką powietrzną przeprowadziła francuska organizacja SRA. Zbadano kurtki czterech producentów i każdej z nich przyznano od 1 do 5 gwiazdek.

W przemyśle samochodowym od dawna stosuje się crash-testy celem zbadania bezpieczeństwa produkowanych samochodów. Każdy z pojazdów otrzymuje ocenę, która mieści się w przedziale od 1 do 5 gwiazdek.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Poduszki powietrzne w kurtkach motocyklowych stosuje się już od dawna. Wyposażona w naboje ze sprężonym gazem kurtka podczas wypadku pompuje się, chroniąc motocyklistę przed urazami.

Francuska organizacja SRA przeprowadziła oficjalne testy czterech dostępnych na rynku kurtek. Do badań użyto dwóch wyposażonych w elektroniczne czujniki, które są odpowiedzialne za odpalenie poduszek i dwóch, w których za odpalenie poduszki odpowiadała linka.

Zwycięzcą testu okazała się kurtka Dainese D-Air, która otrzymał maksymalną notę pięciu gwiazdek. Drugie miejsce przypadło kurtce Beringa – Protect’Air z czterema gwiazdkami. W obu przypadkach zastosowano elektroniczne czujniki. Trochę gorzej wypadł Helite z trzema gwiazdkami. Na końcu znalazła się kurtka Allshot, która zasłużyła na jedną gwiazdkę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY