Yamaha zarejestrowała w USA nowy znak towarowy: FJ-09. Może to oznaczać, że niedługo zobaczymy mniejszą siostrę sportowo turystycznej Yamahy FJR1300. Motocykl stworzony na bazie 3-cylindrowej MT-09.

Nazwy i znaki towarowe zarejestrowane w Urzędzie Patentowym w Stanach Zjednoczonych (United States Patent and Trademark Office) są publicznie dostępne dla wszystkich zainteresowanych. W ten sposób ogólnodostępna baza ujawniła plany Ducati dotyczące produkcji „bezramowych” motocykli obecnie znanych pod nazwą Panigale czy pracę Hondy nad projektem Africa Twin.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wygląda na to, że Urząd Patentowy ujawnił właśnie najbliższe plany Yamahy. W ofercie producenta jedynym motocyklem stricte turystycznym jest ogromna i nieco już przestarzała FJR1300. Nie jest tajemnicą, że trzycylindrowy model MT-09 powstał jako baza dla innych wersji – podobny zabieg wykonała Honda z linią NC.

1 KOMENTARZ

  1. FJR jest” ogromna”???Jest mniejsza i lżejsza od Kawasaki GTR 1400, BMW RT 1250 nie mówiąc już o BMW K 1600 przy którym wygląda jak kucyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.