Yamaha zarejestrowała w USA nowy znak towarowy: FJ-09. Może to oznaczać, że niedługo zobaczymy mniejszą siostrę sportowo turystycznej Yamahy FJR1300. Motocykl stworzony na bazie 3-cylindrowej MT-09.

Nazwy i znaki towarowe zarejestrowane w Urzędzie Patentowym w Stanach Zjednoczonych (United States Patent and Trademark Office) są publicznie dostępne dla wszystkich zainteresowanych. W ten sposób ogólnodostępna baza ujawniła plany Ducati dotyczące produkcji „bezramowych” motocykli obecnie znanych pod nazwą Panigale czy pracę Hondy nad projektem Africa Twin.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wygląda na to, że Urząd Patentowy ujawnił właśnie najbliższe plany Yamahy. W ofercie producenta jedynym motocyklem stricte turystycznym jest ogromna i nieco już przestarzała FJR1300. Nie jest tajemnicą, że trzycylindrowy model MT-09 powstał jako baza dla innych wersji – podobny zabieg wykonała Honda z linią NC.

1 KOMENTARZ

  1. FJR jest” ogromna”???Jest mniejsza i lżejsza od Kawasaki GTR 1400, BMW RT 1250 nie mówiąc już o BMW K 1600 przy którym wygląda jak kucyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here