Mieszkańcy małej wioski Ayopaya w Amazonii wymierzyli surową karę sprawcom kradzieży trzech motocykli. Domniemani złodzieje jednośladów zostali przywiązani do drzew w otoczeniu siedliska jadowitych mrówek.

Władze Boliwii potwierdzają, że dwaj mężczyźni w wieku 18 i 19 lat podejrzani o kradzież motocykli zostali przywiązani do drzew, w okolicy których roiło się od zabójczych mrówek. Krewni złodziei zapłacili oprawcom okup w wysokości 3 700 dolarów (11 200 zł), którego ci domagali się w ramach rekompensaty za zaginione maszyny. Kwota okupu jest znaczne wyższa niż wartość przeciętnego rocznego wynagrodzenia w Boliwii.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Przedstawiciele szpitala, do którego trafili mężczyźni, przyznają, że poszkodowani byli bliscy śmierci. Jeden z nich wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii, drugi z powodu niewydolności nerek został poddany dializie.
Jad wspomnianych mrówek w małych dawkach stosowany jest jako leczenie zapalenia stawów, ale w większych dawkach jest dla człowieka zabójczy. Co kraj to obyczaj…

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.