Włoscy tunerzy z Deus Ex Machina zaprezentowali niezwykłego customa na bazie nowej Yamahy XJR1300. Eau Rouge, bo tak brzmi jego nazwa, ma przywoływać złote czasy wyścigów endurance.

Eau Rouge zaprezentowano pierwszy raz podczas tegorocznych targów EICMA. Jest on zapowiedzią wprowadzenia nowego segmentu motocykli, tzw. sport heritage, czyli pojazdów o bardzo dobrych osiągach i mocno tradycyjnym designie.

Typowym przedstawicielem tej klasy jest Yamaha XJR1300. Dzieło włoskich tunerów pokazuje, co można zrobić z tą seryjną maszyną, żeby nadać jej charakter i ducha minionej epoki.

Pierwsze, co przykuwa uwagę w tym niezwykłym motocyklu to zaokrąglona mini owiewka z asymetrycznie umieszczonym, cyklopowatym reflektorem, dzięki któremu pojazd wygląda jak bohater jednego z filmów Tima Burtona. Do tego dochodzi ręcznie wykonany zbiornik paliwa i ascetyczna kanapa.

Całości dopełnia surowy tytanowy tłumik, złote obręcze kół i wyprodukowane przez Ohlinsa amortyzatory w starym stylu. Powstał tylko jeden egzemplarz tego customa.

Jest w nim coś, co sprawia, że za kierownicą tej pięknej maszyny chciałoby się spędzić zdecydowanie więcej czasu, niż tylko 24-godzinny wyścig.

1 KOMENTARZ

  1. …w/g mnie niektórych sprzętów nie powinno się tuningować stylistycznie ,do grona tych nielicznych z całą pewnością należy XJR wraz ze swą ponadczasową piękną klasyczną linią ,powinniśmy uszanować to czego tak niewiele już w dzisiejszych salonach .”Ducha minionej epoki” w seryjnym motocyklu jest aż nadto a prezentowany agro-tuning raczej nie przysłużył się poprawie walorów estetycznych :( … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.