Resonator to koncept klasycznego motocykla, który przygotowała Yamaha na zbliżające się targi Tokio Motor Show. Pojemność silnika 125 cm3 wskazuje, że producent może planować sprzedaż tego modelu w Europie.

Yamaha często i chętnie sięga do motocyklowej klasyki, przedkładając piękne formy nad ryzykowny nowoczesny design, którym raczy nas od niedawna na przykład Honda. Cała linia Sport Heritage stanowi zbiór największych hitów, jakie kiedykolwiek opuściły bramy fabryki w Iwata.Najnowszym pomysłem na mariaż nowoczesnej technologii i klasycznego wzornictwa jest koncept Resonator – motocykl tak bardzo retro, że bardziej się już nie da. W odniesieniu do innych konceptów, którymi raczą nas od czasu do czasu producenci, aż dziw bierze, że nie ma tutaj ostrych niczym brzytwa linii, świecących ekranów LED czy kół zabudowanych karbonem.

Yamaha Resonator (2)Zamiast tego wzrok cieszą miękkie kształty, będące połączeniem wszystkiego tego, co lubimy w klasykach. Szprychowe koła, bak w kształcie kropli wody i inne detale, choć zaprojektowane na nowo, natychmiast budzą sympatię i poczucie, że mamy przed sobą coś, co dobrze znamy.

Yamaha Resonator (5)Model Resonator zdobią drewniane panele, które nawiązują do znakomitych instrumentów muzycznych produkowanych przez Yamahę. Jak twierdzą Japończycy, to celowy zabieg, który ma pozwolić młodym użytkownikom inaczej spojrzeć na motocykl – trochę jak na instrument muzyczny, w którym nie ważna jest szybkość, a dokładność i pasja.

Yamaha Resonator (4)Producent nie ukrywa, że motocykl adresowany jest właśnie do osób rozpoczynających przygodę z motocyklami. W tym kontekście pojemność 125 cm3 może sugerować, że Resonator trafi do Europy, gdzie jednośladami z takim właśnie silnikiem mogą jeździć nawet kierowcy posiadający tylko kategorię B.

Yamaha Resonator (1)ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.