pon, 18 Sty 2021

Białoruś: szalony pościg ulicami Grodna sfilmowany przez policję [TYLKO U NAS]

Szerokim echem w białoruskich mediach odbił się szalony pościg tamtejszej policji drogowej za motocyklistą. Prędkość motocykla na zatłoczonych ulicach miasta przekraczała niekiedy 150 km/h. 

Motocyklistę próbowano zatrzymać do kontroli na przedmieściach Grodna. Gdy zaczął uciekać – rozpoczął się pościg, który przeniósł się z przedmieść na zakorkowane ulice miasta. Motocyklista nie zwracał uwagi na siedzący mu momentami na kole radiowóz.

Biker ryzykownie wyprzedzał, wjeżdżał na skrzyżowania na czerwonym świetle i przeciskał się “na żyletkę” między jadącymi samochodami, co przy jego poziomie umiejętności (jak widać na filmie) mogło się skończyć znacznie gorzej.

Pościg ulicami Grodna


Swoją drogą bardzo nas ciekawi, jakim samochodem gonili bikera dzielni białoruscy stróże prawa. Podczas naszej podróży po tym kraju (szczegóły tutaj) ich środki transportu wyglądały mniej więcej tak, jak na poniższym zdjęciu.

Białoruska milicja drogowa

Generalnie delikwent miał więcej szczęścia niż rozumu że z całej sytuacji wyszedł praktycznie bez obrażeń. Ostatecznie zatrzymano go, gdy niegroźnie przewrócił się na trawę.

Usłyszy co najmniej 15 zarzutów. Grozi mu 10 lat obozu pracy.