[sam id=”24″ codes=”true”]Tor Poznań może już wkrótce zniknąć z nader skromnej wyścigowej mapy Polski. Atrakcyjny teren w centrum miasta jest łakomym kąskiem dla inwestorów, którzy widzieliby w tym miejscu centrum biznesowe lub apartamentowce.

Tor Poznań zbudowano w 1977 roku z inicjatywy Automobilklubu Wielkopolskiego, który do dziś jest zarządcą obiektu. Od lat organizowane są tutaj samochodowe i motocyklowe Mistrzostwa Polski, szkolenia z jazdy i imprezy motoryzacyjne. Mimo dość zaawansowanego wieku poznański tor jest chętnie wybierany przez motocyklistów pragnących podnosić swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach poza drogami publicznymi.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Nasz portal dwukrotnie patronował organizowanym tam imprezom “Bezpieczna jazda z Motorismo” – na własne oczy mogliśmy przekonać się o znakomitych walorach tego miejsca i tym jak miejsce to ważne jest dla motocyklistów z całej Polski.

Motorismo OpinieAtrakcyjne położenie 87-hektarowej działki kusi jednak inwestorów, którzy chcieliby przeznaczyć te tereny pod

biurowce, apartamentowce

lub galerię handlową. Problemy finansowe Toru Poznań nie są żadną tajemnicą, a ogromne zainteresowanie amatorów wyścigów nie przekłada się niestety na aktywność sponsorów.

Motorismo opinie (8)Choć Automobilklub Wielkopolski oficjalnie nie potwierdza planów zamknięcia czy sprzedaży toru, coraz głośniej na ten temat wypowiadają się nie tylko mieszkańcy Poznania i osoby związane z ratuszem, ale także znani sportowcy. Sceptycznie o przyszłości tego obiektu mówił w wywiadzie dla portalu miastopoznaj.pl Krzysztof Hołowczyc.

Zdaniem kierowcy wyścigowego

poznański tor to przeżytek,

na który nie ma miejsca w obecnej infrastrukturze Poznania. Hołowczyc twierdzi, że “…tor niestety zniknie prędzej czy później. Nie jest łatwo utrzymywać w takim miejscu miasta, tak atrakcyjnego kawałka ziemi jako tor sportowy”.

TorPoznan1Tak mocne słowa w ustach rajdowego mistrza Europy brzmią jak epitafium dla tego obiektu. Skoro zawodnicy nie mogą liczyć na wsparcie celebrytów, komu uda się ocalić Tor Poznań? Na pewno nie urzędnikom, dla których tor jest tylko kłopotem – tajemnicą poliszynela jest, że mieszkańcy pobliskich domów skarżą się na hałas, choć kiedy budowali domy wiedzieli kogo będą mieć za sąsiada.

[sam id=”11″ codes=”true”]

A motocykliści i kierowcy samochodów jak zwykle zostaną

pozostawieni samym sobie

Na Facebooku powstał profil “Przeciwni Likwidacji Toru Poznań”, który polubiło ponad 11 tysięcy użytkowników serwisu. Trudno jednak wyobrazić sobie by lajki zdołały pokonać twardy biznes, za którym lobbuje sam Hołowczyc.

Bezpieczna jazda z Motorismo2Kiedy znikną wszystkie miejsca, gdzie bezpiecznie można szlifować swoje umiejętności na ulice miast wyjadą dziesiątki sfrustrowanych Frogów, Azinów i innych niespełnionych mistrzów kierownicy, dla których przy braku legalnych możliwości realizowania pasji pozostanie tylko wiara w pobłażliwość prokuratury.

2 KOMENTARZE

  1. Motocyklista to człowiek niepokorny, a takich tu nie trzeba więc likwidacja i kasacja. Motocykl, sporty walki, strzelectwo to be, leming na topie albo wyjeżdżaj chłopie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.