ciekawostkiWójcik Electric Race - pierwszy wyścig motocykli elektrycznych w Polsce

Wójcik Electric Race – pierwszy wyścig motocykli elektrycznych w Polsce

-

No i stało się! Elektryki będą ścigać się także w Polsce. Wójcik Racing Team zamierza zorganizować pierwszy wyścig motocykli elektrycznych, który odbędzie się na torze w Poznaniu.

Ekipa Wójcik Racing Team planuje zorganizować wyścig o nazwie Wójcik Electric Race, który miałby mieć miejsce przy okazji inauguracji Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, zaplanowanych w dniach 27 – 29 maja właśnie na torze w Poznaniu. Wiadomo na ten moment, że do walki staną ekipy studenckie, które startować będą na zbudowanych przez siebie motocyklach. Na starcie na pewno nie zabraknie Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej z motocyklem LEM Photon, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej na zawodach Moto Engineering Italy i zdobył tytuł Best Rookie Team na zawodach MotoStudent 2021 w Hiszpanii.

Według doniesień w wyścigu wystartują ekipy z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Węgier, Czech i Polski. Motocykle elektryczne ścigać będą się na dużej nitce toru, a wyścig odbędzie się na dystansie 6 okrążeń, czyli dokładnie 24 498 metrów. Podczas rundy odbędą się dwa wyścigi, a każdego dnia wystartuje nowa sesja kwalifikacyjna. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia i nie jest pobierana żadna opłata startowa.

Malowanie czy skorupa? Bezpieczeństwo bierne czy czynne? [Caberg Drift Evo vs Avalon]

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ