Uchwyt na telefon do motocykla to jeden z bardziej przydatnych gadżetów. Zwłaszcza tym z nas, którzy lubią zapuścić się w nieznane tereny, a potem niekoniecznie wiedzą, jak wrócić do cywilizacji. Jeśli chcesz być jak Lassie i niezależnie od wszystkiego zawsze wrócić do domu na pewno przyda ci się uchwyt na telefon, a na nim włączona nawigacja, która poprowadzi cię pod same jego drzwi.

Dobry uchwyt motocyklowy na telefon, czyli jaki?

 

metalowy uchwyt na telefon

Oczywiście solidny i dobrej jakości. Telefon rzecz święta, nie chcemy go stracić nigdy, a zwłaszcza podczas jazdy motocyklem. Uchwyt na telefon musi więc sam solidnie trzymać się maszyny, a także równie mocno trzymać nasz telefon, aby żadne drgania czy podskoki nie sprawiły, że sam telefon, lub telefon wraz z uchwytem, opuści pokład naszego rumaka.

Przeczytaj koniecznie o nowej normie bezpieczeństwa kasków motocyklowych – ECE 22.06

Rodzaje uchwytów na telefon do motocykla

Uchwyty na telefon różnią się od siebie zarówno sposobem montowania do motocykla, jak i samym sposobem trzymania telefonu. Jeśli chodzi o trzymanie telefonu, to najczęściej możemy spotkać ich dwa rodzaje:

  • telefon zamykamy w zazwyczaj wodoodpornym etui. Musi być ono oczywiście być dobrane do danego modelu telefonu. Najważniejszą zaletą tego typu rozwiązania jest ochrona przed deszczem. Ważne jest, by telefon zamknięty w pokrowcu można było dalej obsługiwać – musi on reagować na dotyk. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy pokrowiec ma wyjście na kabel ładowania
  • regulowane trzymacze najczęściej w kształcie litery X ale też inne patenty. Dopasują się do każdego telefonu ale oczywiście, same w sobie, nie dają ochrony przed deszczem.

 

Przeczytaj koniecznie: Jaki motocykl do miasta o pojemności powyżej 500 ccm?

Uchwyty na telefon mogą być montowane do motocykla na różne sposoby. Niektóre firmy, jak np. Ram Mount oferują tyle sposobów, że można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Telefon możesz sobie zamontować na przykład:
– na kierownicy
– do główki ramy
– do uchwytu lusterka czy pod inną śrubkę
– do podstawy dźwigni hamulca/sprzęgła
– na pokrywie zbiorniczka płynu hamulcowego
– zamiast jednej ze śrub
– na zbiornik paliwa

RAM Mount podstawa montowana na pokrywe zbiornika plynu hamulcowego w motocyklu

Sposobów jest naprawdę dużo, a każdy znajdzie sposób dla siebie.

Uchwyt na telefon z ładowarką

uchwyt na telefon na motocykl z ładowarką

Na co nam uchwyt na telefon skoro sam telefon rozładuje się w podróży? Niektóre z uchwytów mają fabrycznie zamontowaną ładowarkę USB. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Kabelki podłączamy do akumulatora i już nie musimy się martwić, że włączona nawigacja rozładuje nam telefon. Gniazdo USB powinno być zabezpieczone przed wilgocią, a samo ładowanie powinno mieć włącznik/wyłącznik, aby nie zjadało nam akumulatora podczas postoju z wyłączonym silnikiem, czy garażowania.

Podsumowanie

Na rynku jest wiele uchwytów na telefon do motocykla. Różne mocowania, różne sposoby trzymania telefonu. Ceny też są zróżnicowane. Od 60-70 zł do 300 i wyżej. Jaki wybrać? Zdania są podzielone. Niektórym wystarczy uchwyt z Aliexpress, inni ufają tylko markowym, jak na przykład Ram Mount. Osobiście myślę, że każdy z nich ma szansę się sprawdzić. Wybór należy do was, my pokazujemy całe spektrum możliwości…ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.