Koncept cafe-racera Bimota napędzanego bokserem BMW przedstawił znany włoski projektant Oberdan Bezzi. Po udanym modelu BB3 z silnikiem z S1000RR to kolejny krok w mariażu włoskiego producenta z niemieckim koncernem. 

O bliskim związku niszowego włoskiego producenta z BMW pisaliśmy w zapowiedziach przed ubiegłoroczną edycją targów EICMA. Model BB3 z silnikiem BMW S1000RR wzbudził podczas mediolańskiej imprezy ogromne zainteresowanie, mimo nieco mniej awangardowej stylizacji nadwozia.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Znany włoski projektant motocykli Oberdan Bezzi zaproponował kolejny pomysł na motocykl Bimota wykorzystujący silnik BMW. Tym razem w ramie włoskiej maszyny pracować ma znany choćby z modelu R1200R chłodzony cieczą bokser.

W porównaniu do modelu BB3 w nowym projekcie rzuca się w oczy agresywna, naga stylistyka inspirowana stylem cafe-racer, podkreślająca mechaniczną stronę maszyny. Wyeksponowana rurowa rama pomocnicza dodatkowo podkreśla lekkość konstrukcji.

Choć puryści zakochani we włoskiej motoryzacji mogą utyskiwać na zatracenie awangardowego stylu, z którego słynęła Bimota, współpraca z BMW z pewnością wpłynie korzystnie na wyniki sprzedaży. Dostęp do sprawdzonej technologii i sieci serwisów może otworzyć włoskiemu producentowi drogę do nowej grupy klientów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.