[sam id=”24″ codes=”true”]Belgijski konstruktor Fred „Krugger” Bertrand podjął się trudnego zadania modyfikacji BMW K1600. Zaawansowana technologia i mnóstwo elektroniki nie przeszkodziły w stworzeniu wspaniałego customa NURB.

W 2010 roku Fred „Krugger” Bertrand prezentując motocykl VEON z silnikiem Harley-Davidson V-rod zwyciężył w prestiżowym AMD World Championship of Custom Bike Building. Wcześniej w latach 2004, 2005 i 2009 zajmował trzecie miejsce na podium. Oryginalne projekty skłoniły BMW do zaproszenia konstruktora do stworzenia BMW K1600 NURB.

[sam id=”11″ codes=”true”]NURB (3)

NURB nawiązuje do toru Nurburgring, a w rzeczywistości jest to skrót od Non-Uniform Rational B-Spline, co oznacza powierzchnie i krzywe wykorzystywane w modelowaniu pojazdów. Inspiracją był przedwojenny BMW R7.

NURB (4)BMW K1600 ze względu na zaawansowane technologie jest motocyklem trudnym do modyfikacji, dlatego Krugger pozostawił silnik i elektronikę w stanie niezmienionym. Zmodyfikował wszystko inne i wizualnie K1600 jest nie do poznania w wersji NURB.

NURB (6)Koła 21 z przodu i 20 cali z tyłu robią duże wrażenie, szczególnie w połączeniu z jednostronnym wahaczem. Krugger zastosował nowy układ hamulcowy Beringer, używając 6-tłoczkowych zacisków z przodu i 4-tłoczkowych z tyłu. NURB ma dwa zbiorniki paliwa: jeden pod siodłem i drugi w części tylnej.

NURB (5)

[sam id=”11″ codes=”true”]NURB (8)

NURB (7)

NURB (2)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.