Panująca pandemia zmusza nas do pozostania w domu. Czas ten możemy jednak wykorzystać produktywnie. Jeżeli nasz motocykl jest już wszechstronnie przygotowany do sezonu, to możemy podłubać, przy… modelach. Oferta jest naprawdę bogata i każdy z nas znajdzie coś dla siebie – dostępne są zarówno motocykle klasyczne, wojskowe, jak i salonowe nowości.

Modele motocyklowe firmy Italeri

W ofercie tego włoskiego producenta, znajdziemy zarówno nowe modele, jak i wznowienia. Jeżeli chodzi o te drugie, to poziom wyprasek i szczegóły elementów nie grzeszą jakością, a sklejenie motocykla wiąże się dużym nakładem pracy, szlifowaniem plastików, szpachlowaniem, itp. Jeżeli jednak wykażemy się cierpliwością, to domową kolekcję wzbogacą takie wyjątkowe motocykle, jak MV Agusta 500 z 1964 r., Norton Manx z 1951 r., czy Vespa Primavera 125.

Italeri Harley WLA model do sklejania

Ceny klasyków Italeri kształtują się od około 130 do 230 złotych.

Italeri produkuje również modele wojskowych jednośladów. W skali 1:9 dostępne są, m.in. Triumph 3WH (130 zł), Harley WLA (150 zł), czy BMW R75 z wózkiem bocznym (195 zł).
Prawdziwą perełką i wyzwaniem dla naszych nerwów jest jednak Moto Guzzi V850 California, w skali 1:6.

Italeri Moto Guzzi California model do sklejania

Model składa się z ponad 770 części, a producent odtworzył działającą skrzynię biegów, amortyzatory, hamulce i wiele innych mechanizmów.

Italeri Moto Guzzi California model do sklejania

Cena tego modelu, to ponad… 1200 zł!

Modele motocykli od Revell

W ofercie tego producenta znajdziemy takie perełki, jak BMW R75/5 w skali 1:8, Honda CBX400F w skali 1:12, czy policyjne Harleye, w skali 1:8. Cena modeli, to ok. 257 zł.

Revell BMWR75 model do sklejania

 

Modele od japońskiej Tamiya

Japoński producent, prócz modeli pojazdów wojskowych, samochodów, figurek, ma w ofercie również motocykle w skali 1:12. Większość, to małe Hondy, Suzuki, Yamahy i Kawasaki, jednak w katalogu znajdziemy również m.in. Ducati 1199 Panigale S.

Tamiya Ducati Panigale motocykl do sklejania model

Prócz klasyki, jak odwzorowana z najmniejszymi szczegółami Honda RC166, znajdziemy takie nowości, jak Honda Monkey 125, czy Kawasaki Ninja H2 Carbon.

Tamiya Kawasaki Ninja H2 Carbon model motocykl do sklejania

Za nieco poniżej tysiąc złotych możemy kupić Hondę Africę Twin, w skali 1:6. Model tak wiernie odwzorowuje dużą Africę, że patrząc na zdjęcia ciężko w pierwszej chwili uwierzyć, że mamy do czynienia z miniaturką.

Tamiya Honda Africa Twin model motocykl do sklejania

Modele motocyklis od Aoshima

W skali 1:12 dostarczana jest nam duża część historii japońskich jednośladów. W katalogu Aoshimy znajdziemy różne wersje Hondy CB750, Kawasaki Zephyr i GPZ – różnych pojemności, Yamahy SR i VMax, Suzuki GSX czy piękną Hondę CB 400…

aoshima model motocykla 1-12 honda cb400 fourCzy CB400N:

Oczywiście dla wierniejszego odwzorowania naszego modelu możemy użyć bogatej chemii modelarskiej, dzięki czemu przyozdobimy nasz pojazd realistyczne elementy, w rdzę, pył oraz ślady zużycia…ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.