Naszym zamiarem jest stworzenie mapy sprawdzonych przez redakcję baz noclegowych i punktów gastronomicznych o gwarantowanym poziomie usług, a przy okazji przyjaznych motocyklistom. Na pierwszy ogień poszedł pensjonat Odważny Team w Starym Gierałtowie.

Położenie i atrakcje

Odważny Team położony jest w Sudetach, około 116 kilometrów na południe od Wrocławia. Pensjonat to dobry punkt do wypadów po okolicy. W promieniu około stu kilometrów znajdziemy atrakcji na kilka dni jazdy motocyklem.

Średniowieczna trzydziestoczterometrowa krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich z ponad dwumetrowym odchyleniem, zalew w Starej Morawie, klimatyczne kamieniczki Lądka Zdroju z okresu od XVI do XVIII wieku, zachwycający i pełen tajemnic Zamek Książ, Wodospad Wilczki w Międzygórzu, największa europejska twierdza górska w Srebrnej Górze z drugiej połowy XVIII wieku, kopalnia złota w Złotym Stoku, średniowieczny Zamek Grodno – te i wiele, wiele innych miejsc wartych zobaczenia, jest niemalże na wyciągnięcie ręki, a raczej na odkręcenie manetki.

 

Ci zaś, którzy szukają wyciszenia i ucieczki od miejskiego zgiełku powinni zadowolić się licznymi szlakami górskimi i punktami widokowymi, jak na przykład na Przełęczy Puchaczówka.

Magda i Darek Odważni – właściciele pensjonatu pomogą wam tak dobrać trasę motocyklowej wycieczki, aby obfitowała w zapierające dech w piersiach widoki na okolice.

Z motocyklem w sercu

Gdzie na weekend motocyklem Sudety

Dobre warunki noclegowe, smaczne jedzenie, spokój, cisza i obsługa wychodząca naprzeciw oczekiwaniom gości, to atuty OdważnyTeam.

Z naszego punktu widzenia najważniejsze jest, że to pensjonat przyjazny motocyklistom. Widać to już po wejściu na posesję. Od progu rzuca się w oczy m.in. skrzynka na listy, z wytłoczonym motocyklistą na ścigaczu,

plakaty z Wielkiej Ucieczki, Easy Rider’a oraz z Marlonem Brando, jako „Dzikim”. Państwo Odważni chętnie opowiadają też o swoich pasjach – tej związanej z jednośladami, jak i sportem.

Pensjonat Odważny Team polecamy wszystkim motocyklowym podróżnikom. To przyjazne miejsce i dobra baza do zwiedzania Kotliny Kłodzkiej i okolic. Dlatego też, jako pierwszy tego typu ośrodek, otrzymał wyróżnienie Motovoyagera, którego logo zdobi drzwi wejściowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.