Chcesz u nas coś opublikować? Nic prostszego! Zrobisz to w trzech łatwych krokach, a w każdym momencie otrzymasz od nas pomoc i szczegółowe wskazówki.
Naprawdę bardzo się cieszymy, że chcesz u nas opublikować swój materiał. Czy jest to relacja z wyprawy, czy ocena sprzętu lub motocykla, czy cokolwiek innego – przede wszystkim nie przejmuj się, czy tekst się nadaje. Jeżeli to czytasz to znaczy, że masz innym podróżnikom do przekazania coś ciekawego. Własne obserwacje, doświadczenia, własne sądy. My natomiast pomożemy Ci tę relację napisać. A wierz nam: na redagowaniu tekstów zjedliśmy zęby.
Zakładamy że masz zdjęcia, bez nich – cóż, ciężko będzie. Sam proces wrzucania do nas swojego materiału jest już bardzo prosty i składa się z trzech etapów. A nawet jeśli nigdy nie pisałeś żadnej relacji – po przeczytaniu naszego poradnika siądziesz bez obaw do klawiatury.
Pamiętaj też, że równie cenne jak opisy wypraw na inne kontynenty są relacje z bliższych wycieczek – w słowackie Tatry, na Hel czy w Góry Sowie. To własnie z takich opisów inni motocykliści czerpią inspirację do swoich podróży, również tych weekendowych.
A oto trzy proste kroki – tylko tyle trzeba, by opublikować u nas materiał:
1. Wysyłasz e-mailem relację (opis wyprawy)
2. W odpowiedzi otrzymujesz od nas:
- tabelkę do wypełnienia (podasz w niej kilka podstawowych informacji dotyczących wyprawy)
- link (folder dropboxa) do zgrania zdjęć.
3. Odsyłasz wypełnioną tabelkę i zgrywasz zdjęcia – to wszystko. Resztą zajmujemy się my.
Jak napisać ciekawą relację – 8 zasad
- Spróbuj na początku zachwycić i zaskoczyć odbiorcę. Opisuj, co czułeś w danej chwili: nie tylko co widziałeś, lecz również słyszałeś, wąchałeś, dotykałeś i nawet smakowałeś.
- Nie przejmuj się błędami – jak już pisaliśmy, od ich poprawiania jesteśmy my! Nam przecież też zależy, by Twoja relacja została opublikowana na motovoyager.net.
- Pisz tylko prawdę: fikcja literacka, a nawet podkoloryzowywanie rzeczywistości jest niedozwolone.
- Pisz krótkie zdania – to nie dysertacja, a opis podróży.
- Ogranicz opisy szczegółów technicznych motocykla oraz imprez – wiesz co mamy na myśli?
- Bądź spełniony i zadowolony: niech z tekstu bije radość i pogoda ducha! Przecież Twoja wyprawa była wspaniała i wyjątkowa – napisz więc dlaczego.
- Wyrzuć z tekstu narzekania: na życie, kiepskie drogi, głupi rząd, pogodę oraz kierowców aut; wyrzuć też wulgaryzmy i ogranicz kolokwializmy.
- Nie rozwlekaj tekstu – pisz o tym co naprawdę ma znaczenie, pomiń szczegółowy opis naprawy materaca albo relację z poszukiwania w sklepach ulubionej kiełbasy. Maksymalna długość tekstu to 20 000 znaków ze spacjami (ok. 12 stron tekstu czcionką w rozmiarze 12 punktów).
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jak napisać dobry reportaż – zajrzyj tutaj.
To chyba wszystkie najważniejsze informacje, które możemy Ci przekazać. Teraz kolej na Ciebie.
Czekamy!