Motocykle klasyczne? Rieju Century 125! Scrambler, retro, neoklasyk na kategorię B

-

Jeżeli podobają ci się motocykle klasyczne, urzeka cię styl retro, a konstrukcje scramblerów sprzed lat przyprawiają cię o szybsze bicie serca, to na pewno nie przejdziesz obojętnie obok Rieju Century 125. To motocykl, który łączy w sobie nowoczesne technologie z nieprzemijającą formą, a wszystko to już dla posiadaczy prawa jazdy kat. B i A1

Rieju – marka założona w Hiszpanii w 1934 roku przez Luisa Riera Carréę oraz Jaimego Juanola Farresa. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych liter nazwisk założycieli. Fabryka swoją działalność rozpoczęła od produkcji rowerów i akcesoriów do nich. Po II wojnie światowej rozpoczęła swoją, trwającą do dziś, przygodę z wytwarzaniem jednośladów napędzanych silnikiem spalinowym. 75-letnie doświadczenie Rieju w tym temacie jest najlepszą gwarancją niezawodności oraz jakości produktów tej marki.

Przeczytaj też: Rieju Tango 125 – scrambler o cechach supermoto i enduro

Motocykle i motorowery produkcji hiszpańskiego Rieju to pojazdy na każdą okazję. Century 125 poradzi sobie w każdych warunkach terenowych, a do prowadzenia go wymagane jest tylko prawo jazdy kategorii A1 lub B – pod warunkiem posiadania go ponad 3 lata. Dzięki atrakcyjnej cenie i wyjątkowo opłacalnej ofercie kredytowej rat 20×0 oraz 10×0 bez ukrytych kosztów – pojazdy Rieju, takie jak Century 125, są także w twoim zasięgu!

motocykl retro Rieju Century 125

Rieju Century 125, jak trafnie podpowiada to jego nazwa, łączy ze sobą miniony wiek, z obecnym. To pojazd ponadczasowy w formie i stylu. Mający cechy motocykla typu naked oraz, scrambler a wszystko to podane jest w klasycznej formie inspirowanej motocyklami z lat 60., 70. ubiegłego wieku i w najlepszej możliwej jakości.

klasyczny Rieju 125 Century

Mimo klasycznej formy jego bryły, konstrukcja nie traci nic na użytkowości, gdyż wyposażona jest w najnowocześniejsze rozwiązania w tym segmencie motocykli. Jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik zasilany jest wtryskiem, a jego rozruch odbywa się za pomocą rozrusznika elektrycznego. Moc tej jednostki, przy pojemności równej 125 ccm, wynosi aż 14 KM, co zbliża go do górnej granicy norm przyjętych dla tej kategorii jednośladów. To z kolei, wraz z sześciobiegową skrzynią, zapewnia mu niezłe osiągi. Motocykl w ryzach trzymają zaś dwa, zespolone (CBS), hydrauliczne hamulce z tarczami typu wave.

Motocykle klasyczne? Rieju Century 125! Scrambler, retro, neoklasyk na kategorię B

Szeroka kierownica, szprychowe koła, z przednim o średnicy 18 cali, większy skok zawieszeń oraz terenowe opony sprawiają, że Rieju Century 125 nie kapituluje przed żadną, nawet najgorszą, luźną nawet nawierzchnią dróg miejskich, podmiejskich, leśnych czy polnych. Zbudowany na sztywnej, stalowej, rurowej ramie, pozwala kierowcy zachować kontrolę w każdych warunkach.

Motocykle klasyczne? Rieju Century 125! Scrambler, retro, neoklasyk na kategorię B

Mały apetyt na paliwo, dzięki oszczędnemu silnikowi i niskiej masie rzędu 135 kg, przy aż 18 litrowym baku, sprawi, że na elektronicznym wyświetlaczu Century rzadko gości informacja o rezerwie…

Motocykle klasyczne? Rieju Century 125! Scrambler, retro, neoklasyk na kategorię B

Rieju Century 125 to motocykl dla każdego kto poszukuje pojazdu nietuzinkowego, utrzymanego w klasycznej formie, uniwersalnego ale bezawaryjnego i na wskroś nowoczesnego. Może to właśnie ty takiego szukasz? By go mieć wystarczy tylko 15 999 zł…

Więcej o motocyklach Rieju dowiesz się na stronie importera

Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

3 KOMENTARZE

  1. Ładniejszy ale gorszy jakościowo. Miałem Mondiala i się zepsuł po 200 KM. Rieju użytkuje od kilku miesięcy i bez żadnych usterek. Jednak to nie chińczyk.

  2. Mała uwaga co do pojemności baku. Jest to 9.5 litra, czyli blisko połowa tego, o czym pisał autor artykułu. Nie zmienia to faktu, że maszyna jest świetna i faktycznie jakościowo dużo lepiej wykonana niż chiński FB Mondial.
    O jakości Mondiala można znaleźć wiele niepochlebnych komentarzy na międzynarodowych forach. Oba motory mają podobną cenę, jednak porównując jakość, wybrałem jakiś czas temu Hiszpańskiego Scramblera.
    W tym momencie ciesze się wrażeniami z jazdy i podzielam odczucia Marcina ;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY