TurystykaEuropejskie trasyTrasy motocyklowe w Rumunii

Trasy motocyklowe w Rumunii

-

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z atrakcyjności Rumunii pod względem motoryzacyjnym. Ten urokliwy kraj skrywa kilka nieszablonowych tras, które przypadną do gustu miłośnikom jazdy na motorze. W artykule przedstawiamy najważniejsze z nich i podpowiadamy, dlaczego warto się tam wybrać.

Trasa Transfogaraska

Rumunia to nie tylko Transylwania i Bukareszt. W tym malowniczym kraju znajduje się jedna z najciekawszych, a zarazem najniebezpieczniejszych dróg na Starym Kontynencie. Mowa o trasie Transfogarskiej, a konkretnie o drodze krajowej DN7, która jest położona w centrum Rumunii. Jest niezwykle kręta i przebiega przez południowy odcinek rumuńskiej części Karpat. Trasa transfogaraska przyciąga malowniczymi widokami, regionalnymi górskimi zabudowaniami oraz przede wszystkim możliwością jazdy z dużą dawką adrenaliny. 

Ze względu na ilość znajdujących się na niej serpentyn, wzniesień oraz spadków wprowadzono tam ograniczenie prędkości do 40 km/h. Pomimo tego jej pokonywanie dostarcza dużo emocji i wymaga sporo doświadczenia w jeździe na motocyklu. Najlepszym momentem do jej przejazdu jest okres od czerwca do początku października. W pozostałych miesiącach jest tam zbyt wietrznie i chłodno, a droga zostaje zamknięta. 

Sam przejazd trasy zajmuje około 4 godzin, jednak warto zatrzymać się przy wielu znajdujących się tam atrakcjach. Pierwszą z nich jest miasteczko Braszów, w którym można podziwiać średniowieczną architekturę i spróbować niezwykle smacznych, regionalnych potraw. Ponadto na trasie znajduje się zamek Poenari, który stanowił siedzibę legendarnego Vlada Palownika zwanego hrabią Drakulą. Wzdłuż drogi znajduje się sporo miejsc noclegowych, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego miejsca na wypoczynek po długie jeździe nie stanowi tam żadnego problemu.

Trasy motocyklowe w Rumunii

Transalpina

Kolejna nietuzinkowa droga w Rumunii to Transalpina stanowiąca jedną z najbardziej widowiskowych dróg na świecie. Podobnie jak swoja poprzedniczka składa się dużą ilość ostrych zakrętów oraz wysokich wzniesień. Jest położona w górach Parag, które znajdują się w Karpatach Południowych. Ze względu na tamtejsze zapierające dech w piersiach pejzaże przyciąga rzesze turystów z całej Europy. 

Sprawdzi się wśród miłośników dzikiej przyrody, górskich wycieczek, a także wśród fanów jazdy na motorach. Jej przejazd jest możliwy od czerwca do końca października, co jest związane z wysokim położeniem trasy i zalegającym tam śniegiem. Pokonanie trasy bez zatrzymywanie trwa mniej więcej 3 godziny, jednak warto zwrócić uwagę na znajdujące się przy niej atrakcje. 

Jedną z nich jest rezerwat przyrody Cindrel, gdzie można podziwiać wspaniałe bukowe lasy, moreny, klify oraz jeziora polodowcowe. Kolejna to monastyr w Obarsia Lotrului, którego kształt przypomina prawosławny krzyż. Na całej długości trasy znajdują się hotele, apartamenty oraz restauracje, wśród których każdy wybierze coś odpowiedniego na swoją kieszeń. Poza tym istnieje możliwość nocowania w miejscowości Novaci, w której znajduje się baza noclegowa na całkiem przyzwoitym poziomie.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ