Krymska autostrada Bakczysarajska, czyli motocyklem po Ukrainie – trasy motocyklowe

-

Niepewna sytuacja na Krymie uczyniła to miejsce znacznie trudniejszym do zwiedzania. Szkoda, bo są tam nieprzebrane bogactwa motocyklowych wrażeń. Takie jak Autostrada Bakczysarajska.

W związku z aktualnymi, tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie, przypominamy nasze teksty, które zostały napisane w wyniku podróży po tym kraju. Przenieśmy się w miejsca, z których część już nigdy nie będzie taka sama jak wtedy… Poniższy tekst powstał 17.02.2015.

Choć aneksja Krymu nie została uznana przez społeczność międzynarodową, aby dostać się na ten półwysep niezbędna jest rosyjska wiza. Jeśli jednak niestraszne ci formalności i pokonasz obawy przed niepewną wciąż sytuacją na tym terenie, koniecznie wybierz się na niezrównane winkle Autostrady Bakczysarajskiej.

Droga T0117 w wielu rankingach i zestawieniach pojawia się jako jedna z dziesięciu najniebezpieczniejszych dróg na świecie. Zlokalizowana w centralnej części Krymu szosa łączy dwa ważne miasta – Baczysaraj i Jałtę. Nazwa “autostrada” nadana jest stanowczo na wyrost – droga w wielu miejscach jest bardzo wąska i zaniedbana, a na odcinkach górskich wymaga od kierowców wytężonej uwagi i sporych umiejętności.

Pierwsza część trasy to prawdziwa orgia zakrętów – na odcinku od Jałty do miejscowości Sokolinoje pokonasz ponad 50 agrafek, z która każda dosłownie zmrozi krew w żyłach. Podczas jazdy nie pomagają fatalny stan nawierzchni i ułańska fantazja miejscowych kierowców.

Autostrada Bakczysarajska słynie z nagłych zmian pogody, które mogą wydłużyć podróż z około półtorej godziny do kilku lub – zwłaszcza zimą – nawet kilkunastu. Wybierając się w podróż Autostradą Bakczysarajską warto uwzględnić znaczną różnicę temperatur między wybrzeżem Morza Czarnego a najwyższym punktem trasy, który wynosi 1234 m n.p.m.

Autostrada Bakczysarajska – informacje

Długość trasy 75 km

Nawierzchnia asfalt

Średnie nachylenie bd

Maksymalna wysokość1234 m. npm.

Serpentyny tak

Stopień trudności średni

Autostrada Bakczysarajska – mapa

Autostrada Bakczysarajska – film

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

3 KOMENTARZE

  1. Pozwolę sobie zauważyć, że Krym nie jest “Ukraina/Rosja”.
    Według stanu uznawanego przez społeczność międzynarodową, z Polską włącznie, jest to obszar Ukrainy pod okupacją rosyjską.

    Niezależnie od tego co kto prywatnie sądzi, nazywajmy rzeczy tym czym są.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Cztery skradzione motocykle o łącznej wartości 200 tys. zł odnalezione przez policję w niecałą dobę

Kradzież ukochanej maszyny to ciężkie przeżycie dla każdego motocyklisty. Niestety ogromnej ilości pojazdów nie udaje się odzyskać. Bywają jednak sytuacje z zaskakująco dobrym i...

Gdzie pojechać motocyklem nie tylko w długi weekend. 10 pewniaków Motovoyagera [TOP 10, ranking miejsc]

Nieważne czy wiosną, latem, czy jesienią, ważne żeby jechać. Jest motocykl, jest paliwo, a często nie wiadomo jaki kierunek obrać, gdzie się wybrać. Oto...

Traficar – twój codzienny samochód bez zobowiązań [carshering]

W dynamicznie zmieniającym się świecie coraz więcej osób zwraca się ku nowoczesnym rozwiązaniom, które oferują wygodę i elastyczność. Jednym z nich, które dotyczy naszej...

Motocyklowe babie lato. Imprezy w weekend 22-24 września [kalendarz, kiedy i gdzie zlot]

Już co najmniej do dwóch tygodni organizowane są huczne zakończenia sezonu motocyklowego, a tymczasem on wcale nie chce się kończyć! W najbliższy weekend ponownie...

Otwarcie warszawskiego dealerstwa marki Voge i zakończenie sezonu motocyklowego w Motors Żerań [1.10.2023]

Już w najbliższą niedzielę, 1 października o godzinie 12:00, w Motors Żerań, multidealerstwie mieszczącym się w Warszawie przy ul. Elektronowej 2 wielka impreza! Oficjalne...