Nowy Kawasaki Versys 1000 pojawił się w szkicach ujawnionych we wniosku patentowym. Zmiany nie są rewolucyjne, ale wyraźnie widać, że turystyczne enduro z Akashi idzie drogą Afryki Twin.

Kawasaki Versys 1000 to jedno z lepszych turystycznych enduro. Znakomity silnik, świetna aerodynamika i wygoda podróżowania przekonały mnie podczas ubiegłorocznej wyprawy do Rumunii. Miałem okazję sprawdzić zachowanie motocykla w różnych warunkach i na różnych drogach. Byłem zachwycony.

A jednak nawet sam producent specjalnie nie ukrywał, że Versys 1000 jest motocyklem stricte szosowym. Owszem – przejazd szutrówką nad jezioro nie sprawiał większych problemów, ale zarówno prześwit, małe koła, jak i nastawy zawieszenia wykluczały ten sprzęt z off-roadu.

Nowy Versys 1000 pójdzie już całkiem inną drogą. Szkice, które zwykle producent załącza do wniosków patentowych, wyraźnie wskazują na inspirację designerów z Akashi nową Africą Twin. Motocykl jest nieco krótszy od poprzednika, kierowca siedzi zatem bliżej kierownicy w bardziej “aktywnej” pozycji.

nowy versys 1000 Zastosowano szprychowe koła zamiast aluminiowych odlewów, jak było to u poprzednika. Da się też zauważyć większa średnica obręczy – prawdopodobnie 21 cali z przodu.

Z dokumentacji wynika, że w nowym Versysie 1000 owiewki ograniczone zostaną do minimum. Całość, mimo mało atrakcyjnych rysunków, coraz bardziej mi się podoba. Jeśli dotychczasowy Versys 1000 jest tak świetnym motocyklem, nie mogę doczekać się co pokaże nowy model.

nowy versys 1000

nowy versys 1000

3 KOMENTARZE

  1. Sądząc po rysunkach to raczej jest to 650 bo ma dwie rury wylotowe więc obstawiam że będzie to wizualnie starszy brat kawasaki 300. I dobrze bo na rynku jest zatrzęsienie soft enduro a nie każdy marzy aby zjeżdżać z asfaltu więc niech sobie litrowa kawa zostanie tak jak jest.

  2. Widać że kawa wzięła przykład z malego vstorma który można kupić w wersji XA. Z drugiej strony suzuki na 2017 ma w ofercie storma 250 więc tak jak kawa 300.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ