Zasięg tam, gdzie słońce nie dochodzi. Nowa przydatna funkcja aplikacji Google Maps

-

Ta nowość w Mapach Google jest ukryta równie mocno jak miejsca, w których działa. Włączając opcję Beacony Bluetooth będziemy mogli korzystać z nawigacji również tam, gdzie nie dociera sygnał GPS, czyli np. w tunelach czy na głęboko położonych podziemnych parkingach. Niestety nie wszyscy użytkownicy tej popularnej aplikacji będą mogli skorzystać z nowej funkcji, przynajmniej na razie.

Zanik sygnału GPS w czasie jazdy przez obiekt położony pod ziemią teoretycznie nie powinien być uciążliwy. W końcu wróci  jak tylko wyjedziemy z tunelu lub parkingu podziemnego. Sęk w tym, że te budowle bywają już naprawdę duże – wystarczy wspomnieć o wielokilometrowych alpejskich tunelach czy rozległych, wielopoziomowych parkingach pod centrami handlowymi, nierzadko łączącymi się tunelami z innymi obiektami i drogami publicznymi. Bywają sytuacje, w których wiedza na temat aktualnego położenia pojazdu naprawdę się przydaje. 

Nowa funkcja w Mapach Google. Przyda się motocyklistom głównie w dużych miastach

Elektroniczna boja

Na szczęście mamy już technologię, która pozwala na określenie lokalizacji bez użycia sygnału z satelity. Wiele podziemnych obiektów wyposażonych jest w tzw. beacony, czyli rozmieszczone w pewnych odstępach małe nadajniki. Łączą się one poprzez Bluetooth z urządzeniami w przejeżdżających pojazdach i podają ich aktualne położenie. Jest to więc coś w rodzaju sieci elektronicznych boi. 

Nawigacja motocyklowa będzie działać nawet po wjeździe do tunelu

Możliwość określania swojej lokalizacji na podstawie danych z beaconów pojawiła się po raz pierwszy w aplikacji Waze, a teraz trafiła do sztandarowej apki nawigacyjnej Google’a. Niestety, póki co, tylko w wersji na Androida. Użytkownicy smartfonów z systemem iOS będą musieli jeszcze chwilę na nią poczekać.

Jak to włączyć?

Opcja „Beacony Bluetooth”, choć stale obecna w aplikacji, jest domyślnie wyłączona. Aby ją uruchomić, najpierw wchodzimy w „Ustawienia”, następnie w „Ustawienia nawigacji”, a tam zaznaczamy „Beacony Bluetooth w tunelach”. Proste i działa nawet tam, gdzie słońce nie dochodzi.

Zasięg tam, gdzie słońce nie dochodzi. Nowa przydatna funkcja aplikacji Google Maps

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY