Honda szykuje spore zmiany w swoim mini ścigaczu CBR125R. Restyling ma upodobnić najmniejszą Cebrę do większych modeli z tej kategorii. Modyfikacje obejmą przede wszystkim konstrukcję ramy i kształt lamp.

Honda CBR125R to popularny model przeznaczony dla młodych ludzi wchodzących dopiero w świat sportowych motocykli. Niska masa i niezbyt narowisty silnik pozwalają odnaleźć się na nim niedoświadczonym bikerom. Dotychczasowe wcielenie tej maszyny zdążyło się już nieco opatrzeć, japoński producent szykuje więc kilka zmian.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kolejna generacja CBR125R konstrukcyjnie będzie bardzo zbliżona do sprzedawanego na rynkach azjatyckich małego streetfightera CB150R. Przejmie od niego lekką kratownicową ramę, w miejsce stosowanej do tej pory grzbietowej ramy belkowej. Bardzo zbliżony będzie także silnik ze zmniejszoną na potrzeby CBR125R pojemnością skokową.

Wizualnie nowa “stodwudziestkapiątka” nawiązywać będzie do starszego sportowego rodzeństwa, CBR500R, 600RR i 1000RR. Ma to być zasługą głównie charakterystycznego podwójnego reflektora, w miejsce dotychczasowego pojedynczego. Ostateczny kształt nowej maszyny poznamy już niedługo, po zakończeniu procedur patentowych. Na zdjęciu dotychczasowy model CBR125R.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.