Niefortunny w skutkach policyjny pościg na Śląsku. Oplem Astrą Hayabusy nie dogonisz…

-

Niezatrzymanie się do kontroli policyjnej nie jest obecnie już tylko wykroczeniem, a przestępstwem, za które grozi do pięciu lat więzienia. Motocyklista jadący przez miejscowość Orzesze, w woj. śląskim, mimo znaków nakazujących mu zatrzymanie, kontynuował jazdę. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, który zakończył się dla nich feralnie…

Motocyklista, prawdopodobnie poruszający się Suzuki Hayabusą, zignorował sygnały nakazujące mu zatrzymanie się do kontroli przeprowadzanej przez policjantów KPP Mikołów. Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Orzesze, znajdującej się około 5 km od Mikołowa. Funkcjonariusze ruszyli w pościg swoim Oplem Astra, kierując się na południe. W okolicach miejscowości Studzionka kierujący radiowozem wpadł w poślizg i na zakręcie wypadł z drogi uderzając w przeszkodę ziemną.

LPR przyleciało do wypadku motocyklisty. Policyjny radiowóz uszkodził śmigłowiec | Artykuł – Motovoyager

W wyniku wypadku jeden z funkcjonariuszy doznał urazu odcinka szyjnego kręgosłupa, drugi urazu ręki. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Motocyklista oczywiście uciekł. Ciekawostką jest to, że funkcjonariusze ruszając w pościg nie poinformowali o tym dyżurnego, a o uciekającym motocykliście pozostali policjanci dowiedzieli się już po feralnie zakończonej pogoni. Dopiero wtedy w działania włączyli się lokalni policjanci, co do tej pory nie przyniosło rezultatów.

Życie rannych w wyniku wypadku funkcjonariuszy nie jest zagrożone, radiowóz nadaje się do kasacji, a sprawę bada prokurator.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY