Brać motocyklowa chętnie bierze udział w imprezach i zbiórkach charytatywnych. Nie zawiodła również podczas tegorocznego Finału WOŚP. Przeglądając aukcje Allegro wybrałem te, które moim zdaniem są najciekawsze, najatrakcyjniejsze.

Motocykle marzeń – na weekend lub na własność

Moją uwagę przykuła w szczególności pięknie odrestaurowana WSK M06 S1 z 1963 roku. Jak możemy przeczytać w opisie, została całkowicie rozebrana i odrestaurowana z dużą starannością i z sercem przez BeskidMoto fanpage. Całość prac zajęła półtora roku.

aukcja WOŚP WSK

W trakcie odbudowy zrodził się pomysł przekazania motocykla na WOŚP, aby pieniądze z licytacji pomogły potrzebującym, co będzie wynagrodzeniem za poświęcony czas przy renowacji.

W chwili pisania artykułu licytacja osiągnęła kwotę ponad 11.000,00 zł.

Przejażdżka Jawą 350…

Jawa WOŚP

Wylicytować możemy również różne gadżety związane z motocyklami, modele, akcesoria, itp., albo wziąć udział w aukcjach, których przedmiotem jest przejażdżka różnymi maszynami: turystycznymi, sportowymi, a nawet zabytkowymi. Jak chociażby Jawą 350 z 1988 r. Choć jest to przejazd tylko w roli pasażera, to organizatorzy i tak gwarantują niezapomniane wrażenia. Licytacją zainteresowanych jest już kilka osób, a cena za tę przyjemność przekroczyła już kwotę 150 zł.

Dzień z dealerską testówką

Poszczególni dealerzy oferują zainteresowanym wylicytowanie całego dnia, czy nawet weekendu z motocyklem danej marki. Jednodniowym szaleństwem z Diavelem kusi Ducati Toruń. Przyjemność ta wyceniana jest obecnie na 1.355 zł. Dzienne obcowanie z maszynami Harleya, proponowane przez warszawski Twin Peaks zostało wycenione na 585 zł, a z Moto Guzzi V85TT, do czego zachęca krakowski salon Moto Mio – na kwotę 280 zł.

Wyprawy życia

Motocyklowi turyści zainteresują się zapewne aukcjami, których przedmiotem są wycieczki do Gruzji i po Stanach Zjednoczonych. Oczywiście na motocyklach i z przewodnikiem.

Pierwszy wyjazd, to propozycja osób związanych z portalem motogruzja.pl, które połączyła miłość do motocykli i zachwyt Gruzją  z jej atrakcjami. Aukcja dotyczy jednodniowej trasy, na motocyklu Yamaha XT660R, a termin i rejon zostaną ustalone z osobą, która wygra aukcję. Aktualna cena, to 450 zł.

Wyprawa po Stanach Zjednoczonych, którą proponuje America West Ride, ma zaś potrwać 13 dni, w trakcie których zwycięzca pokona ponad 2.500 kilometrów, także po słynnej trasie 66 Historic Tour. Wśród atrakcji, m.in. Grand Canyon oraz dwie szalone noce w Las Vegas. Piękne widoki można podziwiać zza kierownicy różnych typów Harleyów, BMW, Indiana, Hondy czy Yamahy. Cena za tę przyjemność przekroczyła już wartość 10.000 zł.

Zatem jak widzicie, biorąc udział w licytacjach, można połączyć przyjemne z pożytecznym i wesprzeć szczytny cel, towarzyszący kolejnym finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na co czekacie? Licytujcie!1 KOMENTARZ

  1. Licytowałem Honde Afrika Twin od Warszawskich salonów Hondy, ale w tym roku byłem “za cienki” :) . Ale i tak wydaje mi się że poszła za dobra kase, bo motocykl na weekend poszedł na jednej auckji za 450 a na drugiej za deczko ponad 500 PLN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.