Honda wprowadza niewiarygodnie długą fabryczną gwarancję na swoje motocykle

-

Gwarancja producenta to jeden z najważniejszych argumentów za zakupem nowego motocykla. W większości przypadków zapewnia spokojną głowę w czasie eksploatacji maszyny i jej większą wartość przy odsprzedaży, jeśli wtedy jeszcze obowiązuje. Jednym z najdłuższych okresów może się pochwalić Honda, która na rynku indyjskim daje teraz aż 10 lat bezpłatnej gwarancji fabrycznej na modele CB350 i CB350RS.

Oczywiście liczy się nie tylko długość obowiązywania gwarancji, ale też jej jakość. W końcu nie brakuje opowieści o nieprzyjętych zgłoszeniach gwarancyjnych i niekończących się naprawach, w dodatku z marnym skutkiem. Natomiast faktem jest, że liczba lat teoretycznego świętego spokoju jest pierwszym, na co zwracamy uwagę. Jeśli chodzi o motocykle sprzedawane w Polsce, mają one zazwyczaj od dwóch do czterech lat podstawowej, bezpłatnej gwarancji fabrycznej. Można ją potem za dodatkową opłatą wydłużyć, np. w BMW i Hondzie do pięciu lat. 

Honda CB350RS – bardziej sportowa i komfortowa, ale czy dla Europejczyków? [dane techniczne]

To tyle, jeśli chodzi o klienta europejskiego, bo w innych zakątkach świata bywa dużo lepiej. Przykładowo, Honda sprzedaje w Indiach bardzo fajne małe neoklasyki CB350 i CB350RS. Są one napędzane niewyżyłowanym, chłodzonym powietrzem silnikiem o mocy ok. 20 KM. Już na pierwszy rzut oka widać, że to bezpośrednia konkurencja indyjskiego Royala Enfielda Hunter 350, znanego u nas jako HNTR 350. Niestety Honda nie sprzedaje CB350 w Europie, a szkoda. 

CB motocykl japoński Honda turystyczny miejski klasyczny vintage retro

Japoński producent jest tak pewien jakości i niezawodności swoich trzystapięćdziesiątek, że oferuje je z 10-letnią fabryczną gwarancją. Normalnie trzeba do niej dopłacić, ale teraz obowiązuje pewna promocja. Dla pierwszych – uwaga! – dziesięciu tysięcy klientów będzie ona bezpłatna. W dodatku Honda CB350 kosztuje na rynku indyjskim ok. 2000 euro, czyli mniej więcej 9200 zł. 

Wyobrażamy sobie, jak w tej cenie i z taką gwarancją sprzedawałaby się w Europie. Niestety raczej nie ma na to szans…

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY