Harley nie zamknie fabryki w Australii. Porozumiał się z pracownikami

-

Harley-Davidson wycofał się z decyzji o zamknięciu swojego zakładu produkcyjnego w Adelaide w Australii. Było to możliwe dzięki porozumieniu z pracownikami, którzy zgodzili się na czasowe obniżenie pensji w zamian za gwarancje zachowania miejsc pracy.

Amerykański producent od wielu miesięcy konsekwentnie wprowadza plan oszczędnościowy, który jak dotąd skutecznie zabezpiecza firmę przed ogólnoświatowym kryzysem. Oprócz gruntownego przeglądu gamy własnych modeli zarząd Harleya-Davidsona reorganizuje produkcję, zamykając nierentowne zakłady lub łącząc niektóre z nich.

Fabryka New Castalloy w Adelaide, która produkuje felgi aluminiowe do motocykli H-D, znalazła się na liście zakładów przeznaczonych do zamknięcia już w 2011 roku. Z pomocą przyszedł jednak australijski rząd.

Jako właściciel terenu, na którym stoi fabryka, na cztery lata zrezygnował on z pobierania czynszu. Ta nowa sytuacja oraz podpisane z pracownikami porozumienie płacowe, umożliwiły Amerykanom zrewidowanie podjętej wcześniej decyzji.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY