Nowe, eksperymentalne oznakowanie testowane jest na drodze Grossglockner Hochalpenstrasse. Jego zadaniem ma być poprawa bezpieczeństwa motocyklistów na ekscytujących winklach jednej z najsłynniejszych dróg w Europie.

Piękne zakręty Grossglockner Hochalpenstrasse przyciągają co sezon tysiące motocyklistów. Niestety, spora część z nich nie posiada wystarczającej wiedzy i umiejętności, by bezpiecznie pokonać tę dość wymagającą trasę. Zdarza się, że motocykliści ścinają zakręty, przekraczają linie i potem, podczas próby ominięcia nadjeżdżającego pojazdu, wywracają się lub powodują kolizje.

GroHAG, zarządca drogi Grossglockner Hochalpenstrasse, po analizach przeprowadzonych przez austriacki Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zdecydował się wprowadzić eksperymentalne oznakowanie poziome na lewych zakrętach. Oznakowanie ma postać okręgów malowanych przy osi jezdni, a więc tam, gdzie podczas pokonywania zakrętu motocyklisty być nie powinno.

Zdaniem GroHAG oznakowanie to zwróci uwagę motocyklistów na zagrożenie związane z wyborem niewłaściwego toru jazdy. Kolejnym krokiem do poprawy bezpieczeństwa na drodze Grossglockner ma być wprowadzenie rozwiązań ograniczających prędkość w zakrętach.

Grossglockner Hochalpenstrasse najbardziej znana trasa austriackich Alp. Oddano ją do użytku w 1935 roku. Każdego roku odwiedza ją ponad milion turystów. Długość drogi wynosi 48 km, maksymalna wysokość to 2571 m. npm.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ