Geniusz kamuflażu. Motorowerem bez tablic uciekał przed policją, schował się w kuriozalnym miejscu

-

Motorowery, z racji lichych osiągów, nie dają większych szans na ucieczkę przed kimkolwiek, nie tylko przed policją. Taką świadomość musiał mieć 31-letni mieszkaniec Wrocławia, który jadąc takim jednośladem nie zatrzymał się do kontroli. Postanowił więc użyć sprytu. Niestety miał go tyle, ile jego pojazd mocy – czyli niewiele. 

Policjanci patrolujący ulice wrocławskiej dzielnicy Grabiszyn zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem bez tablicy rejestracyjnej. Postanowili zatrzymać go do kontroli, ten jednak zaczął uciekać. Ścigany motorowerzysta wiedział, że nie ma szans na szerokiej ulicy, wjechał więc w jeden z zaułków i schował się wraz z jednośladem za zaparkowanym samochodem. Na tyle nieudolnie, że został błyskawicznie ujęty.

15-latek uciekał motocyklem przed policją, a z komisariatu odebrał go samochodem ojciec bez prawa jazdy

Co się okazało? To, co bardzo często w podobnych przypadkach. Policjanci bardzo szybko zorientowali się, że 31-letni mężczyzna może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Uciekinier „wydmuchał” 0,5 promila alkoholu, a przeprowadzony test na obecność narkotyków wykazał stan po użyciu amfetaminy. Sam zatrzymany twierdził, że poprzedniego dnia palił jedynie marihuanę…

… którą zresztą przy nim znaleziono. Ponadto motorower, którym jeździł, nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz uciekiniera czeka rozprawa w sądzie. Grozi mu do trzech lat więzienia. 

Zdjęcia: KMP Wrocław

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY