KTM oficjalnie pokazał 1290 Super Adventure. Producent twierdzi, że jednoślad, napędzany pochodzącym z Super Duke zmodyfikowanym silnikiem o pojemności 1301 cm3 to najbezpieczniejszy motocykl na świecie. 

Znana z modelu 1290 Super Duke R jednostka napędowa została przestrojona dla osiągnięcia łagodniejszego wykresu momentu obrotowego w średnim zakresie obrotów. W tym celu obniżono moc ze 180 KM do 160 KM. Zastosowano także nowe głowice cylindrów, które zwiększyły nieco pojemność silnika.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Super Adventure otrzymał opisywany przez nas system kontroli trakcji, który umożliwia bezpieczne hamowanie awaryjne w zakręcie. Kolejnymi udogodnieniami są także półaktywne zawieszenie, tempomat oraz podgrzewane manetki i kanapa. W opcji znajdzie się także hamulec uniemożliwiający staczanie się motocykla na wzniesieniu.

2014 KTM Super Adventure (3)KTM butnie określa swój nowy motocykl jako “najbezpieczniejszy na świecie” zapominając jednak, że z punktu widzenia bezpieczeństwa kluczowym elementem motocykla jest jego kierowca.

2014 KTM Super Adventure (2)

[sam id=”11″ codes=”true”]2014 KTM Super Adventure (8)

2014 KTM Super Adventure (7)

2014 KTM Super Adventure (6)

2014 KTM Super Adventure (5)

2014 KTM Super Adventure (4)

4 KOMENTARZE

  1. …motocykl bardzo ładny podobnie jak i bliźniaczy 1190, ciekawi mnie jedynie czy usunięto drobne wady poprzednika, tzn. osłony termiczne tylnego cylindra oraz mało skuteczny tylny błotnik a w zasadzie jego brak co w sumie powodowało bądź to “smażenie” czterech liter, bądź dla odmiany”chłodzenie” wodą i błotem od łydek po ramiona… .

  2. …Jarson, odpowiedź bardzo prosta, mianowicie : wyrównany i wyśrubowany do granic możliwości poziom technologiczny koncernów jak i wieloletnia(od czasów Wankla chyba) stagnacja w produkcji silników spalinowych, pojmowana oczywiście stricte w aspekcie rewolucji z pominięciem dotychczasowych ewolucji, wymusza poniekąd na producentach określone zabiegi marketingowe. Najprostszym i jedynym sposobem na brak innowacji na miarę przełomu, jest szokowanie tym co już wynaleziono, tzn. pojemnością, designem, turbosprężarkami, mnogością elektroniki, gadżetów, itp. itd. które to w świadomości klientów “mają robić” za w/w rewolucję, :) …

  3. Kurcze flak, ale mi się podoba, głownie 3/4 od tylu. Co tak marudzicie! A co, na randki to chodzicie ze stratą wypróbowaną, odzianą w ciuchy z lat PRL-u, termos i kiszone zawinięte razem z boczkiem w gazetę. Seta dla wszystkich! Tylko te kredensy po bokach za cacy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here