Voge SR1 125 – niezawodny kumpel – pierwsze wrażenia [dane techniczne, opis, cena]

-

SR1 to najmniejszy skuter w ofercie tego chińskiego potentata na rynku motocykli. W Polsce dostępny jest jeszcze maksiskuter SR4. Klienci w innych krajach mają jeszcze do dyspozycji na przykład 250-tkę. Skutery Voga udowadniają, że firma jest mocnym graczem nie tylko na rynku adwenczerów.

Tutaj mały Voge nie ma się czego wstydzić. Jest nowocześnie, zgodnie z trendami, a przy tym oryginalnie. Ostro poprowadzone krawędzie nadają maszynie nieco zadziornego, agresywnego wyglądu. Plastiki są dobrej jakości i dobrze spasowane. Mała szybka spełnia swoją rolę, zwłaszcza, że skuter nie jest skonstruowany z myślą o jeździe z dużymi prędkościami. To przecież 125-tka. Jedynie podczas zimnych, deszczowych dni narzekałem na brak wyższej szyby. Na szczęście takie są już w ofercie firm akcesoryjnych.

Komfort

Pod tym względem również jest dobrze. SR1 zapewnia wygodę porównywalną z maksiskuterami klasy 125. Dobrze będą czuć się na nim kierowcy o wzroście do 180 – 185 centymetrów. Wyżsi mogą mieć problem z odpowiednim ułożeniem nóg, pomimo wysuniętych podestów. Mocnym atutem jest kanapa, na którą nie narzekałem nawet podczas pokonywania dystansu kilkudziesięciu kilometrów.

Voge SR1 125 – niezawodny kumpel – pierwsze wrażenia [dane techniczne, opis, cena]

Serce

11,6 konia mechanicznego i 11 Nm maksymalnego momentu obrotowego nie stawiają SR Jedynki w czołówce skuterów klasy 125, ale są wystarczające do zapewnienia skuterkowi dynamiki pozwalającej na dynamiczne ruszanie spod świateł i wtapianie się w ruch miejski. Realna prędkość maksymalna jest na poziomie 105 – 110 km/h. Sporą część drogi do pracy pokonywałem obwodnicą, ale jednak to w mieście i na zwykłych drogach skuter czuje się jak ryba w wodzie. Najlepsza jest dynamika w przedziale prędkości do 70 – 90 km/h.

Podsumowanie

Voge SR1 kusi nie tylko atrakcyjną ceną, wynoszącą 14 900 zł. Za tę kwotę potencjalny nabywca otrzymuje nie tylko dobrze skonstruowany i wykonany pojazd, ale również dwukanałowy ABS, który nadal nie jest standardem w tej klasie. Ponadto kontrolę trakcji, gniazdo do ładowania telefonu, komfort oraz niskie koszty eksploatacji. Podczas ponad miesięcznego miejskiego testu skuter zanotował spalanie na poziomie 2,1 l/100 km.

Voge SR1 – dane techniczne

Silnik:czterosuwowy, jednocylindrowy, chłodzony cieczą
Układ i rozrząd:SOHC
Pojemność skokowa:124,9 cm3
Zasilanie:wtrysk paliwa Bosch
Moc maksymalna:8,5 kW / 7500 obr./min
Moment obrotowy:11 Nm / 6000 obr./min
Skrzynia biegów:automatyczna, CVT
Zawieszenie przednie:widelec hydrauliczny teleskopowy o śr. 31 mm, skok 93 mm
Zawieszenie tylne:podwójny amortyzator sprężynowy o skoku 103 mm
Koła i opony:110/70 R14 i 130/70 R13
Hamulec przedni:tarcza hamulcowa o śr. 240 mm oraz dwutłoczkowym zaciskiem
Hamulec tylny:tarcza hamulcowa śr. 220 mm
Wymiary (dł./szer./wys.):1 945/740/1 265 mm
Rozstaw osi:1 320 mm
Wysokość kanapy:775 mm
Masa:139 kg
Zbiornik paliwa:8 l
Normy:Euro 5
Elektronika:oświetlenie full LED, kolorowy wyświetlacz, kontrola trakcji, ABS
Cena:14 900 zł
Importer:www.voge.pl

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Krzysztof Brysiak
Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY