Rolls Royce zaprojektował i wyprodukował Ghost One – Off Qatar Edition – specjalnie na zamówienie klienta z Kataru.

Pod maską tego modelu znajdziemy znany już silnik twin – turbo V12 o pojemności 6.6 litra. Pojazd rozpędza się do 100 km/h w ciągu 4,7 sekund. Maksymalna prędkość wynosi ok. 250 km/h (155 mph). Model jest dostępny w dwóch odcieniach z elementami wykończenia w kolorze Ensign Red użytym w modelu Rolls-Royce’a po raz pierwszy. Nieco zmodyfikowany kokpit został pokryty skórą. Czerwonym akcentem są deska rozdzielcza, kierownica i część podłogi.

Osiągi na potrzeby “klienta z Kataru”

Rolls-Royce Ghost jest napędzany silnikiem Twin – Turbo o pojemności 6,6 litra i mocy 571 KM. Jednostka współpracuje z ośmiostopniową skrzynią biegów (automat ZF). Osiągi wskazane wyżej są zaskakujące nawet po kilku latach od premiery tego modelu. W modelu został zamontowany ogranicznik prędkości. Nie pozwala on przekroczyć bariery 250 km/h.

Zaskoczył nie tylko modelem dla Katarczyka

Model Ghost Qatar Edition zachwyca osiągami oraz zaskakuje połączeniem kolorów i stylem w ogóle. Dużą niespodzianką dla fanów tej marki okazały się także limuzyny, które zostały zaprojektowane w stylu art déco, który nadal uchodzi za ekscytujący trend stylistyczny. Nie należy on jednak do wiodących motywów, co można łatwo zaobserwować oglądając eleganckie, ale wciąż nowoczesne, a czasami nawet futurystyczne sylwetki produkowanych seryjnie samochodów. Limuzyny Rolls-Royce zaprojektowane w stylu art déco zostały zaprezentowane w Paryżu. Wśród modeli reprezentujących ten niesamowity design znalazł się nie tylko model Ghost, ale również Phantom i Phantom Drophead Coupé.

Modele w stylu art déco

Modele o unikatowym designie inspirowanym art déco zostały oficjalnie zaprezentowane w 2012 r. podczas paryskiego salonu samochodowego. Edycja specjalna wyróżniała się na tle standardowych odmian pod względem kolorów nadwozia, przeszycia tapicerki oraz ogólnie kolorystyki wnętrza. W kabinie pojazdów pojawiły się akcenty będące kwintesencją stylu art déco, wykonane z takich materiałów, jak aluminium, drewno czy też luksusowa masa perłowa.

Oczekiwania odnośnie do luksusu są indywidualne – jedni wolą auta najwyższych lotów, innym wystarczy skromny samochód osobowy – rodzinny lub sportowy. Szeroką gamę ofert z rynku wtórnego znajdziesz na portalu ogłoszeń motoryzacyjnych samochodyio.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ