Na najdalej na północ wysuniętym końcu Majorki, zwanym Przylądkiem Formentor stoi latarnia morska. Jednak to nie ona przyniosła sławę temu miejscu. Powodem, dla którego ściągają tutaj setki turystów jest niezwykła droga PM-221.

Latarnia na Przylądku Formentor uważana jest za najlepszy punkt widokowy na Majorce. Trudno się zatem dziwić, że w sezonie wakacyjnym wąską drogą ciągnie nieprzerwany sznur samochodów, motocykli i rowerów.

Nawierzchnia drogi jest w całości pokryta dobrej jakości asfaltem. Niepowtarzalny przebieg drogi, pełen ekscytujących zakrętów, podjazdów i skalnych balkonów jest dziełem genialnego hiszpańskiego inżyniera – Antonia Pariettiego, którego dziełem jest także inna droga na wyspie – Sa Calobra.

Cap de Formentor (3)Na odcinku niespełna 7 kilometrów czeka na ciebie prawdziwy ogrom ekscytacji – od niesamowitych widoków, przez fantastyczne zakręty aż do niezwykłej atmosfery towarzyszącej wizycie u podnóża latarni Formentor. Tutejsze klify mają nawet 400 metrów wysokości, a ich dziwaczne formy są siedliskiem niezliczonych ilości ptaków.

Cap de Formentor (1)Lokalna legenda głosi, że kiedy tutejsi proboszcz i kierowca autobusu stanęli przed świętym Piotrem, tylko kierowca dostał się do nieba. Dlaczego? Bo dzięki niemu modliło się znacznie więcej ludzi…

Przylądek Formentor – informacje

Długość trasy: 6,8 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: 384 m.npm.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Przylądek Formentor – mapa

Przylądek Formentor – film

Cap de Formentor – galeria zdjęć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.