85. edycja sławnego Konkursu Elegancji zakończyła się niedawno w Villa d’Este we Włoszech. W ogrodach Villa Erba i hotelu Grand Villa d’Este wystawiono dziesiątki wspaniale utrzymanych i odrestaurowanych oldtimerów z całej Europy.

Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszego oldtimera dopuszczono w 2011 roku także motocykle, dzięki czemu ta prestiżowa impreza zyskała całkiem nowy wymiar. Obecność znamienitych gości i dziennikarzy z całego świata jest dla wielu firm okazją do prezentacji nadchodzących modeli – BMW zaprezentowało w Villa d’Este modele R nineT i ostatnio Concept Roadster.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Villadeste3Tegoroczna edycja Concorso d’Eleganza Villa d’Este przerosła oczekiwania zarówno organizatorów jak i gości potwierdzając swój status jednej z najważniejszych imprez dla miłośników piękna motoryzacji. W tym roku konkurs został podzielony na pięć grup tematycznych: A – The Great Gatsby, B – motocykle z wózkami bocznymi, C- pierwsze kroki z Japonii, D- rajdy z lat sześćdziesiątych, E – najlepsze w swojej klasie.

villadeste11

Wybierano także najpiękniejszy motocykl spośród wszystkich klas. W tej kategorii nagrodę zdobył Opel Motoclub Supersport, z 1929 r. W klasie Wielki Gatsby zwyciężył Henderson model K, w klasie motocykli z wózkami bocznymi Universal OHV 680, w klasie pierwsze kroki z Japonii Yamaha YDS 1, w klasie rajdy z lat sześćdziesiątych Reglorità Moto Morini Corsaro, w klasie najlepsze Wanderer  3 PS.

Villadeste8

Villadeste7

Villadeste6

Villadeste5

[sam id=”12″ codes=”true”]Villadeste4

Villadeste2

Villadeste1

Villadeste9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here